فراجا گردشگری
مونسان در دیدار با سفیر ایتالیا مطرح كرد؛

درخواست اختصاص غرفه رایگان به هنرمندان صنایع دستی در ایتالیا

درخواست اختصاص غرفه رایگان به هنرمندان صنایع دستی در ایتالیا به گزارش فراجا مونسان اظهار داشت: آمادگی را داریم در صورتیکه محل برگزاری نمایشگاه بصورت رایگان در اختیار هنرمندان صنایع دستی ایرانی قرار گیرد، نمایشگاهی از آثار صنایع دستی ایرانی را در ایتالیا برگزار نماییم.


به گزارش فراجا به نقل از مهر، نشست وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان با سفیر ایتالیا در ایران، قبل از ظهر دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ اجرا شد. در این جلسه که در محل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، دکتر علی اصغر مونسان و جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در ایران درباره تقویت همکاریهای دو کشور در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با یکدیگر گفت و گو کردند.
مونسان در این جلسه با اشاره به روابط ایران و ایتالیا در حوزه میراث فرهنگی و جستجوهای دیرینه شناسی اظهار داشت: آمادگی داریم تا در هر سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روابط مان را با ایتالیا تقویت نماییم.
او اضافه کرد: دولت دوازدهم به سبب اعمال تحریم ها دوران سختی را پشت سر گذاشت و مردم ما نیز فشارهای زیادی را تحمل کردند، اما با آنکه سختی های زیادی کشیدیم روی پای خود ایستادن را یاد گرفتیم. امیدواریم در دنیا صلح واقعی فراگیر شود که در این میان به طور قطع گردشگری نقش بی بدیلی ایفا می کند چونکه گردشگری ملت ها را بهم نزدیک می کند.
او افزود: باتوجه به روند مثبت مذاکراتی که حالا در حال انجام می باشد به زودی فضا باز خواهد شد و فرصت های خوبی فراهم می شود و موقعیت های مناسبی برای تقویت همکاریهای ایران با کشورهای مختلف به وجود خواهد آمد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: البته در مدتی که تحریم بودیم فعالیت ها را متوقف نکردیم. در دولت دوازدهم بیش از ۲۸۰ هتل افتتاح کردیم و ۲۲۰۰ واحد بوم گردی راه اندازی شد. این درحالی است که ۲۴۰۰ پروژه را نیز توسط بخش خصوصی و با سرمایه گذاری از طرف آنها در دست اقدام داریم.
مونسان به ظرفیت های ایران در حوزه صنایع دستی نیز اشاره نمود و اضافه کرد: نمایشگاه های مختلف صنایع دستی ایران در کشورهای مختلف همچون کشورهای اروپایی برگزار شده که تمام آنها با موفقیت همراه بوده است. این آمادگی را داریم در صورتیکه محل برگزاری نمایشگاه بصورت رایگان در اختیار هنرمندان صنایع دستی ایرانی قرار گیرد، نمایشگاهی از آثار صنایع دستی ایرانی را در ایتالیا برگزار نماییم. همین طور این آمادگی را داریم که ما نیز فضای رایگانی را برای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان ایتالیا در اختیار قرار دهیم.
جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در ایران نیز در این جلسه اظهار داشت: ایران و ایتالیا در حوزه های مختلف همچون جستجوهای دیرینه شناسی سالهای سال است که همکاریهای خوبی با هم دارند و این آمادگی را داریم تا این همکاری ها تقویت شود.
سفیر ایتالیا در ایران به وضعیت گردشگری کشورش در دوران کرونا نیز اشاره نمود و اضافه کرد: باتوجه به شیوع کرونا، ایتالیا درحال حاضر توریست خارجی نمی پذیرد ضمن اینکه سفر بین استانها نیز در ایتالیا ممنوع می باشد.
او اشاره کرد: امید داریم با انجام واکسیناسیون فراگیر در تمام کشورهای دنیا همچون ایران و ایتالیا، گردشگری باردیگر به روزهای پر رونق خود باز گردد.


منبع:

1400/02/14
15:42:16
0.0 / 5
693
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912