فراجا گردشگری
یك مسئول مطرح كرد

تعطیلی ۷ آژانس مسافرتی در همدان

تعطیلی ۷ آژانس مسافرتی در همدان به گزارش فراجا همدان رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان همدان اظهار داشت: حوزه گردشگری از آغاز انتشار کرونا تابحال فعالیت خاصی نداشته و اگر مالیات این مدت بخشیده شود کمک و قوت قلبی برای این صنعت است.


علی مرادی پور در گفتگو با ایسنا، بیان نمود: فعالان این حوزه قانوناً چیزی برای پرداخت ندارند ازاین رو با بخشیده شدن مالیات نه تنها دولت متضرر نخواهد شد بلکه بُرد تبلیغاتی هم دارد.
وی با بیان اینکه از آغاز همه گیری کرونا هفت دفتر خدمات مسافرتی در همدان تعطیل شده است، اضافه کرد: فعالان گردشگری از آغاز شیوع این بیماری تنها ۱۰ درصد نسبت به قبل فعالیت داشته اند و اگر مالیات این مدت بخشیده شود کمکی به این بخش می شود.
مرادی پور ضمن اشاره به اینکه گردشگری هنوز به روال قبل برنگشته است، اظهار نمود: گردشگری تنها صنعتی است که صدمه خیلی زیادی از کرونا دیده است و فعالان این عرصه به ورشکستی رسیده اند.
وی با اشاره به اینکه تعطیلات نوروز هم کمکی به این حوزه نکرد، اظهار داشت: در نوروز ۱۴۰۰ تورهای گردشگری که می توانست به صورت هوشمند و با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی برگزار شود، حذف و سبب شد مردم با خودرو های شخصی به مسافرت بروند و حجم سفرها و در نتیجه انتشار کرونا افزایش یابد.
مرادی پور ضمن اشاره به اینکه در این زمان هیچ کمکی به این صنعت نشده است، مطرح کرد: گردشگری صنعتی است که با کمترین سرمایه، اشتغال بوجود می آورد و متأسفانه در مدت انتشار کرونا بیشتر شغل های در رابطه با این حوزه را از دست داده ایم.
وی تشریح کرد: در مدت یاد شده کمک های دولت شامل امهال وام ها بود که خود داستانی شده، از طرفی بانک ها جریمه و افزایش کارمزد این امهال را دریافت می کنند و از سوی دیگر با وجود اینکه معاون گردشگری اظهار کرده امهال پذیرفته شده اما بانک مرکزی زیر بار نمی رود و آنچه مسؤلان گردشگری گفته اند هنوز عملی نشده است.

منبع:

1400/02/16
19:18:06
0.0 / 5
867
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912