فراجا گردشگری

كلیسای تاریخی جهان رو به ویرانی است

كلیسای تاریخی جهان رو به ویرانی است فراجا: یکی از قدیمی ترین کلیساهای جهان واقع در یکی از صحراهای عراق حالا رو به ویرانی است.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، در عراق، کشوری با میراث غنی، یکی از قدیمی ترین کلیساهای جهان قربانی سال ها جنگ، غفلت دولت و تغییرات اقلیمی شده است.
بعد از آن که پاپ فرانسیس در ماه مارس به عراق سفر کرد، خیلی از عراقی ها انتظار داشتند با هجوم گردشگران به کلیسای «الأقیصر» مواجه شوند.
اما در کشوری که سال ها شاهد نبرد و بحران‎ های اقتصادی بوده، این کلیسای تاریخی نیز همچون سایر آثار تاریخی عراق مورد غفلت قرار گرفته شده است.
تمامی بقایای کلیسای «الأقیصر» را که در شهر باستانی «عین التمر» قرار دارد آجرها و دیواره های ویران شده می سازند.
«زاهد محمد» که یک عتیقه شناس است معتقد می باشد شرایط آب و هوایی، تبدیل شدن این منطقه در زمان حکومت صدام حسین به یکی از مناطق نظامی و غفلت در نگهداری و مرمت از دلیلهای وضعیت فعلی این کلیسا است.
شهردار «عین التمر» می گوید فقدان بودجه از مشکلات نگهداری از این مکان است، چونکه نگهداری از این مکان بودجه عظیمی را احتیاج دارد و این شهر چنین بودجه ای ندارد.
«نیپور»، شهر باستانی سومری که در عراق قرار دارد بقایای معبدها و کاخ های تاریخی را در خود جای داده است. بخش اعظمی از این مکان بعد از سقوط صدام حسین توسط راهزنان و گروهک ها غارت و ویران شد.
شهردار شهری که نیپور در آن قرار دارد معتقد می باشد سرمایه گذاری کردن در این شهرهای تاریخی می تواند فرصت های شغلی بوجود آورد، اما به جز مسئله نگهداری و مرمت، مشکل دیگر فراهم کردن امکانات برای گردشگران است.
مقام های محلی نیز باران های متوالی را از دیگر عوامل لطمه دیدن اماکن تاریخی عراق عنوان کرده اند.
برمبنای اطلاعات ارائه شده توسط سازمان ملل، عراق یکی از کشورها با بیشترین میزان لطمه پذیری نسبت به تغییرات اقلیمی است.
منبع:

1400/02/20
23:51:36
0.0 / 5
785
تگهای خبر: سفر , شهر , گردشگران , مرمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912