فراجا گردشگری

جزیره بدون كووید

جزیره بدون كووید فراجا: پروژه «جزیره بدون کووید» برای احیای گردشگری در ایتالیا آغاز شد.


مهدی عباسی ـ کارشناس گردشگری ـ با مرور تجربه کشورها برای رونق گردشگری در دوران کرونا، از پروژه «جزیره بدون کووید» که برای گشودن جزایر کوچک به روی گردشگران بصورت ایمن شروع شده است، به ایسنا آگاهی داد و اظهار داشت: هدف این پروژه، واکسیناسیون ساکنان این جزایر و در نتیجه نجات گردشگریست. «پروچیدا» نخستین جزیره ایتالیا است که تقریباً تمام ساکنان آن مقابل کرونا واکسینه شده اند.
بگفته او، ۹۲ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال که در جزیره پروچیدا واقع در خارج از شهر ناپل زندگی می کنند، در جریان این پروژه واکسینه شده اند. ساکنان این جزیره با جمعیت تقریبی ۱۰هزار نفر اکثراً با جانسون و جانسون تک دوز واکسینه شده اند.
جزیره پروچیدا جایی که قسمتی از فیلم ایل پستینو (پستچی) در سال ۱۹۹۴ فیلمبرداری شد، بعنوان پایتخت فرهنگی ایتالیا در سال ۲۰۲۲ انتخاب شده است. مقامات ایتالیا امید دارند واکسیناسیون ساکنان جزیره تأثیر مثبتی در این فصل گردشگری و رویدادهای پایتخت فرهنگی داشته باشد.
رسانه های ایتالیا همین طور گزارش کرده اند جزیره «ایسچیا» با حدود ۲۰ هزار نفر جمعیت مقصد بعدی در کمپین «جزیره بدون کووید» است.
عباسی، کارشناس گردشگری اظهار داشت: در سراسر ایتالیا گروه های اولویت دار خصوصاً گروه های سنی در کمپین واکسیناسیون تعیین شده اند. اقدام برای واکسیناسیون ساکنان جزایر توریستی پیش از تکمیل واکسیناسیون گروه های سنی اولویت دار در سراسر ایتالیا موجب بروز واکنش های تندی شده است. هرچند درخواست شهرداران جزایر برای پروژه «جزیره بدون کوید» برای نجات فصل گردشگری مورد حمایت وزیر گردشگری ایتالیا ـ ماسیمو گراواگلیا ـ قرار گرفته است. با این وجود ساکنان شهرهای سرزمین اصلی که منبع نخست تامین معیشت آنها گردشگری ست، به این طرح اعتراض کرده اند که اولویت بندی این جزایر تبعیض آمیز است.
ماسیمیلیانو فدریگا ـ رئیس اتحادیه مقامات منطقه ای ایتالیا ـ با اعمال قوانین متضاد در سراسر این کشور مخالفت کرده و گفته است: ما باید به همه شهروندان نشان دهیم که در مقابل دشواری های کرونا عدالت وجود دارد و نباید تبعیض قائل شویم.
استفانو بوناچینی، رئیس یگی از مناطق ایتالیا نیز با انتقاد از اینکه امتیاز دادن به تعدادی از مقاصد گردشگری به دیگران لطمه می رساند، اظهار داشت: دولت ابتدا باید روی گذرنامه واکسیناسیون کار کند که قوانین برابر برای همه در سراسر اروپا اعمال می شود.
دینو آمبروسینو ـ شهردار پروچیدا؛ جزیره بدون کووید ـ نیز گفته که این جزیره و موارد دیگر نه فقط به دلیلهای گردشگری، بلکه به سبب کمبود سیستم های بهداشتی به کمک نیاز دارند. ساکنان پروچیدا بیشتر از کسانی که در سرزمین اصلی در این اپیدمی زندگی می کنند در معرض خطر هستند. بعنوان مثال در صورت نیاز به یک واکنش شدید باید یک قایق آمبولانس به جزیره آورده شود.
در کارزار واکسیناسیون که در ایتالیا با جمعیت تقریبی ۶۰ میلیون نفر شروع شده، تا حالا حدود ۲۱ میلیون دوز واکسن تزریق شده است. تعداد افرادی که هر دو دوز واکسن را دارند ۶.۲ میلیون نفر است. در پروژه واکسیناسیون سراسری اولویت با گروه های سنی بالاتر و پرسنل بهداشت و آموزش بوده است.
تعداد کل موارد در همه گیری این ویروس در ایتالیا بیش از چهار میلیون نفر و تلفات جانی ۱۲۱ هزار نفر بوده است. ایتالیا تا کنون مقررات قرنطینه را برای ورود مسافران و گردشگران تعیین کرده بود که با فرارسیدن تابستان از حذف این مقررات برای گردشگران واکسینه شده و بی خطر آگاهی داده است.
منبع:

1400/02/22
12:44:42
0.0 / 5
800
تگهای خبر: آموزش , توریست , شهر , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912