فراجا گردشگری

۲۸ میلیارد یورو كمك فرانسه به گردشگری

۲۸ میلیارد یورو كمك فرانسه به گردشگری به گزارش فراجا کمک های دولت فرانسه، کشوری با بیشترین تعداد توریست در دنیا، به بخش گردشگری در دوران پاندمی کرونا به ۲۸ میلیارد یورو رسیده است.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، فرانسه همچون کشورهای اروپایی است که بیشتر درگیری با همه گیری کووید ۱۹ را داشت. صنعت توریسم یکی از بخش های مهمی است که چرخ های اقتصادی این مملکت را همیشه می چرخاند. دویچه وله به نقل از ژان باتیست لموین ـ وزیر گردشگری فرانسه ـ اعلام نمود که کمک های دولت این کشور به بخش گردشگری در دوران شیوع کرونا به ۲۸ میلیارد یورو رسیده است.
لموین اضافه کرد: به علت کاهش ورود توریست خارجی به فرانسه ضرر زیادی در این بخش وجود به وجود آمده است، به صورتی که در سال ۲۰۲۰ به علت بحران کرونا ۶۰ میلیارد یورو درآمد گردشگری این کشور کاهش پیدا کرد.
مهدی عباسی ـ کارشناس گردشگری ـ در اینباره به ایسنا اظهار داشت: فرانسه کشوری که بیشترین توریست دنیا را دارد، صنعت توریسم اش بیشترین نقش را در اقتصاد این کشور ایفا می کند. طبق داده های سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی (OECD) در سال ۲۰۱۸، بخش گردشگری و هزینه های در ارتباط با این بخش سهم ۷ درصدی در تولید ناخالص داخلی فرانسه را داشته است. در حالیکه آمار رسمی کارکنان فعال در بخش گردشگری که به صورت مستقیم در این بخش استخدام شده بودند ۱.۴ میلیون نفر قید شده است، ولی با احتساب افرادی که به صورت غیررسمی فعالیت می نمایند این رقم به ۲ میلیون نفر هم می رسید.
او خاطرنشان کرد: فرانسه با ۸۹.۴ میلیون توریست در سال ۲۰۱۸ رکورد زد. بیشتر از ۴۰ میلیون توریست تنها در سال ۲۰۱۸ از پاریس بازدید کرده بودند. این کشور پیش از شروع پاندمی کرونا برای سال ۲۰۲۰ هدف گذاری کرده بود که ۱۰۰ میلیون توریست را جذب خواهد نمود.
این کارشناس گردشگری افزود: بر مبنای داده های سازمان بهداشت جهانی (WHO) در حالیکه تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه بیشتر از ۵.۶۸ میلیون نفر بود، حدود ۱۰۵ هزار نفر در این بیماری همه گیر جان خویش را از دست دادند. فرانسه بعد از ایالات متحده آمریکا، هند و برزیل چهارمین کشور با بیشترین تعداد موارد مبتلا در جهان است.
منبع:

1400/02/26
14:46:19
0.0 / 5
689
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912