فراجا گردشگری

اعلام دستمزد روزانه راهنمایان گردشگری در سال ۱۴۰۰

اعلام دستمزد روزانه راهنمایان گردشگری در سال ۱۴۰۰ فراجا: دستمزد روزانه راهنمایان گردشگری در سال 1400 اعلام گردید بر این اساس راهنمایان فرهنگی روزانه حداقل 630 هزار تومان دستمزد خواهند داشت.به گزارش فراجا به نقل از مهر، رؤسای انجمن های دفاتر خدمات مسافرتی و کانون صنفی راهنمایان گردشگری ایران در نامه ای به رؤسای انجمن های صنفی و تشکل های عضو کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری کشور درباره نرخ دستمزد راهنمایان در سال ۱۴۰۰ نوشتند:
به سبب این نرخ نامه، حداقل دستمزد روزانه راهنمایان گردشگری برای سال ۱۴۰۰ به استناد ماده ۴۱ قانون کار، ماده ۵ بخشنامه راهنمایان گردشگری و نرخ پایه اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پیوست ۱ و ۲ اعلام می شود.
دستمزد راهنمایانی که تحت پوشش بیمه توسط کارفرما قرار نگرفته اند

تبصره ۱: نرخ نامه های پیوستی، حداقل دستمزد راهنمایان گردشگری برای تورهای معمول است. پس باتوجه به تنوع برنامه های، ساعات کاری روزانه، سختی کار و کمبود راهنمای مسلط به برخی زبان های خاص، ملاک تعیین نرخ، توافق بین راهنما و کارفرما است.
تبصره ۲: چنانچه راهنمای گردشگری تجربه اجرای بیش از ۳۰ تور را دارا باشد، می بایست ۱۰ درصد به کف نرخ دستمزد با عنوان سابقه کار اضافه می شود.
تبصره ۳: دستمزد نیم روز معادل ۶۰ درصد دستمزد تمام روز، طبق جداول فوق محاسبه گردد. مدت زمان اجرای آن حداکثر ۴ ساعت متوالی در یک روز است.
تبصره ۴: در بخش ترانسفر فرودگاهی به ازای هر ساعت تأخیر ورود مسافر مبلغ ۳۵، ۰۰۰ تومان به دستمزد اضافه می شود.
دستمزد راهنمایانی که تحت پوشش بیمه توسط کارفرما قرار گرفته اند

تبصره ۵: این نرخ نامه مشمول آن دسته از راهنمایان گردشگری که در استخدام دفاتر خدمات سفر هستند و از حقوق ثابت و بیمه برخوردار می باشند، نخواهد شد. بر این اساس باتوجه به دریافتی ماهیانه فرد، مزایای استخدامی و سنوات، توافق بین راهنما و کارفرما ملاک عمل خواهد بود.
امید است با حمایت مدیران دفاتر خدمات سفر و همراهی راهنمایان گردشگری سراسر کشور در رعایت نرخ نامه اعلا شده شاهد بالا رفتن حس امنیت شغلی در صنف راهنمایان و توزیع عادلانه ثروت در صنعت گردشگری باشیم.
این نرخ نامه در ۲ جدول و ۵ تبصره به تصویب دو نهاد صنفی در بخش کارگری و کارفرمایی متولی امر رسید.


منبع:

1400/03/08
11:33:57
0.0 / 5
684
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912