فراجا گردشگری
تیموری بیان كرد؛

سفر در تعطیلات خردادممنوع

سفر در تعطیلات خردادممنوع به گزارش فراجا معاون گردشگری کشور با اعلان اینکه راهنمایان گردشگری فقط هفت درصد از حق بیمه خودرا پرداخت می کنند اظهار داشت: جریمه ای برای امهال تسهیلات بانکی فعالان گردشگری وجود ندارد.به گزارش فراجا به نقل از مهر، پیرو اعمال محدودیت ها برای تردد در روزهای تعطیلات خرداد ماه، ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در صفحه مجازی خود نوشت: با توجه به این که از دی ماه ۹۹ مراکز گردشگری با اصرار و پیگیری های وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در گروه یک مشاغل قرار گرفته، بدون تردید این مراکز می توانند میزبان مسافرانی باشند که با وسایل حمل و نقل عمومی به شهرهای مختلف ایران فارغ از هر گونه دغدغه رنگ بندی سفر می کنند. مبنای تصمیم گیری در مورد کارهای گردشگری در شهرها و استانهای مختلف، رنگ بندی کرونائی است که از طرف ستاد ملی کرونا اعلام می شود. در تردد به / از شهرهای قرمز و نارنجی بوسیله وسایل نقلیه شخصی ممنوعیت داریم.
وی نوشت: بیمه راهنمایان گردشگری از دغدغه های اساسی این بخش در سالیان گذشته بوده که خوشبختانه با کوشش های به عمل آمده، راهنمایان گردشگری مشمول بیمه کارفرمایان شده اند و از سه ماهه آخر سال قبل وجه مصوب برای پرداخت بیست درصد حق بیمه کارفرمایی حدود دو هزار نفر از راهنمایان فعال کشور به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز شده است. لیست واجدین شرایط با همکاری کانون سراسری انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری و جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و برمبنای یکسری فاکتورهای مورد توافق تهیه شده که ظرف هفته آتی در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرد.
تیموری بیان کرد: فقط هفت درصد از حق بیمه را خود راهنمایان پرداخت می کنند. باتوجه به استمرار محدودیت های مربوط به کرونا در صنعت گردشگری بسته سوم حمایت های بانکی، بیمه ای و مالیاتی به فعالان گردشگری برای بازه های زمانی سه تا شش ماهه در کارگروه بررسی آثار اقتصادی کرونا تصویب شده که ان شاءالله با تصویب نهایی در نخستین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در هفته آتی ابلاغ و اجرا می گردد. بانک ها در طول یک ماه گذشته دستورالعمل مصوبی برای اعمال این امهال نداشتند و به همین خاطر از امهال تسهیلات بانکی فعالان گردشگری سرباز می زدند. ان شاءالله با ابلاغ این دستورالعمل در هفته آتی، مشکل مزبور برطرف خواهد شد. در ضمن هیچ جریمه و کارمزدی برای امهال تسهیلات بانکی فعالان گردشگری تعلق نخواهد گرفت.


منبع:

1400/03/09
21:13:46
0.0 / 5
989
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912