فراجا گردشگری
وزیر میراث فرهنگی مطرح كرد:

اجرای 162 هزار میلیارد تومان پروژه در كشور

اجرای 162 هزار میلیارد تومان پروژه در كشور به گزارش فراجا فارس وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلان اینکه با وجود تمام تحریم ها اما در دولت دوازدهم توانسته ایم بیش از 22 هزار میلیارد تومان پروژه را افتتاح نماییم، اظهار داشت: حالا حدود 162 هزار میلیارد تومان پروژه درحال ساخت است و انتظار می رود تا اختتام این دولت تعدادی از پروژه ها را به افتتاح برسانیم.


علی اصغر مونسان دوشنبه ۱۰ خرداد در آیین افتتاح مرکز فرهنگی سعدی و برخی از پروژه های میراث فرهنگی فارس با اشاره به این که ۶۷۰ هتل در کشور درحال ساخت است که ۱۷۵ مورد آن دارای ستاره های ۴ و ۵ است، اضافه کرد: اساسا افتتاح این طرح ها آینده روشنی برای گردشگری را نوید می دهد.
او افزود: بیش از ۴۰۰ واحد هتل در دولت تدبیر و امید افتتاح شده و حدود ۲۰۰ واحد اقامتگاه بومگردی در بخش گردشگری نیز به بهره برداری رسیده که ظرفیت تخت ها را به ۴۶۰ هزار تخت رسانده است.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اضافه شدن بخش طبیعت گردی به کارهای گردشگری که عمدتا فرهنگی و تاریخی بوده است، اظهار داشت: این مهم سبب جذب گردشگران شده و امکان رقابت را در منطقه برای ایران به وجود آورده است.
مونسان بیان کرد: هم اکنون ۱۸ مجموعه گردشگری درحال بهره برداری و در بدترین شرایط اقتصادی و تحریم توانستیم بیش از ۲۰۰۰ قلم اشیای تاریخی در حراج های خارجی به کشور عودت دهیم.
او تصریح کرد: بیش از 100 میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به لطمه دیدگان ناشی از کرونا در بخش گردشگری پرداخت شده است و ۶۷۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز در بانک ها در مرحله پرداخت داریم.
وزیر میراث فرهنگی از احیای کاروانسراهای کشور و تبدیل آنها به هتل کارونسرا آگاهی داد و اظهار داشت: این اقدام با واگذاری کاروانسراها اجرائی شده است.
مونسان همین طور طرح تجاری سازی، برندینگ، بسته بندی و طراحی صنایع دستی را از دیگر اقدامات اخیر این وزارتخانه عنوان و اشاره کرد: سال قبل و در بخش صادرات صنایع دستی، با وجود فراگیری بیماری کرونائی اما رشد این بخش متوقف و منفی نشد.
مونسان با اشاره به این که با بهره برداری از ظرفیت های کشور در حوزه گردشگری، گوی رقابت گردشگری را از کشورهای همجوار ربوده ایم، اضافه کرد: نسبت به واگذاری حق بهره برداری از تعدادی از واحدهای تاریخی به بخش خصوصی اقدام شد تا با جذب اعتبار این طرح ها نسبت به بهره برداری و احیای ۵۰۰ باب خانه تاریخی در کشور اقدام گردد.
وزیر میراث فرهنگی با اشاره به بودجه کم این وزارتخانه درباب مرمت و نگهداری ابنیه تاریخی، اظهار داشت: اگر بخواهیم مجموع اعتباراتی که در بودجه برای نگهداشت ۳۴ اثر ملی و ۲۴ اثر جهانی پیش بینی شده است را صرف این آثار نماییم سرانه بودجه نگهداری هر اثر نزدیک به پنج میلیون تومان خواهد بود.
منبع:

1400/03/10
23:09:04
0.0 / 5
683
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912