فراجا گردشگری

اعلام آمادگی عراق برای از سرگیری محدود سفرهای زیارتی

اعلام آمادگی عراق برای از سرگیری محدود سفرهای زیارتی به گزارش فراجا سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه کشورمان با وزیر فرهنگ عراق دیدار و رایزنی کرد.به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، در این دیدار که معاونان وزیر فرهنگ عراق نیز حضور داشتند درباب ارتقای روابط فرهنگی دو کشور، چگونگی از سرگیری سفرهای زیارتی و زمینه های مشخص همکاریهای دوجانبه در زمینه فرهنگی، هنری و تمدنی میان دو کشور گفت و گو و تبادل نظر شد.

در این دیدار رییس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت خارجه کشورمان، ظرفیت روابط فرهنگی دو کشور را فراتر از سطح فعلی دانست و بر ضرورت برنامه ریزی دقیق برای ارتقای روابط به ویژه با تمرکز بر جنبه های تمدنی، فرهنگی و هنری همچون هنرهای بصری، نمایشی، تجسمی، شعر و موسیقی و گردشگری اصرار کرد.

حسین ناظم وزیر فرهنگ عراق نیز با مرور زمینه های فراوان همکاری ها، از آمادگی بغداد برای از سرگیری محدود سفرهای زیارتی در قالب بهداشتی مورد توافق دو طرف آگاهی داد و بر ضرورت گسترش همکاریهای فی درخلال به موضوعات فرهنگی و هنری مورد علاقه دو طرف اصرار کرد.

وی همین طور پیشنهاد برگزاری مشترک هفته فرهنگ ایران و عراق بعد از اطمینان از شرایط بهداشتی دو کشور را بیان کرد که مورد استقبال خطیب زاده قرار گرفت.

پس از این ملاقات، سخنگوی وزارت امور خارجه با رییس سازمان اطلاع رسانی عراق دیدار و درباب همکاریهای رسانه ای گفت و گو کرد.خطیب زاده در آخر ملاقات با رییس سازمان اطلاع رسانی عراق نیز با حضور در استودیوی شبکه خبری العراقیه به سوالات مجری این شبکه پاسخ گفت.

منبع:

1400/03/20
12:31:48
0.0 / 5
632
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912