فراجا گردشگری
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی:

موزه مطبوعات آذربایجان می تواند به موزه مرجع در ایران تبدیل گردد

موزه مطبوعات آذربایجان می تواند به موزه مرجع در ایران تبدیل گردد آذربایجان شرقی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه موزه مطبوعات آذربایجان در تبریز می تواند به سبب بیان تاریخ ایران و نقش آذربایجان در ساخت این کشور به موزه مرجع در ایران تبدیل گردد، اظهار داشت:  شهر به شهر کشور روایت گر تاریخ است، کشور ما،  کشور ارزشمندی بوده و در ساخت تمدن بشری نقش به سزایی ایفا کرده است.


علی اصغر مونسان روز دوشنبه ۲۴ خرداد در مراسم افتتاح رسمی موزه مطبوعات آذربایجان و رونمایی از تمبر اختصاصی یادبود افتتاح موزه مطبوعات آذربایجان، با اشاره به اینکه نقش آذربایجان و تبریز در تاریخ ایران، نفش بسیارپررنگی است، اظهار داشت: با شناسایی و جمع آوری اسناد تاریخی، موزه مطبوعات می تواند موزه ای بسیار باارزش و نقطه ای برای روایت تاریخ آذربایجان و نقش آن در تاریخ کشور باشد.
وی با اشاره به اینکه برای انتخاب چنین موزه ای، خوش سلیقگی شده است، اظهار داشت: باید کمک کرد تا غنای این موزه باارزش باشد، ارزش موزه تنها به بزرگی ساختمان بستگی ندارد بلکه ارزش موزه به ارزش روایتش است و این ارزش حتی فراتر از نمایش آثار و اشیا است.
مونسان موزه را محل روایت تاریخ دانست و اظهار داشت: در تمامی موزه ها تاریخ را روایت می نماییم این روایت تاریخ با موضوعات مطبوعاتی می تواند بسیار باارزش و با غنا باشد، همه ی فعالان و دوستداران تبریز و آذربایجان را باید مطلع نماییم تا اسناد خودرا در اختیار موزه قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه نگران تامین و تکمیل موزه مطبوعات نباشید، اظهار داشت: نگرانی عزیزان فقط روی تامین محتوا باشد، چونکه حیف است محتوای این موزه کم باشد.1400/03/24
23:07:44
0.0 / 5
896
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912