فراجا گردشگری

چند سوال بعد از مرگ یك توریست

چند سوال بعد از مرگ یك توریست به گزارش فراجا به دنبال مرگ یک توریست بر اثر سقوط از ارتفاعی در منطقه گردشگری «بریس» واقع در استان سیستان و بلوچستان، یک مدرس گردشگری برای روشن شدن زوایای حوادثی از این دست که در سالهای اخیر تحت تأثیر معرفی بی رویه و غیراصولی جاذبه های گردشگری بیشتر شده است، به بررسی علت و معلول آن پرداخت.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، دو روز پیش یک توریست از صخره مرتفع «بریس» در سواحل دریای مکران (عمان) سقوط کرد و جان باخت. این منطقه یکی از جاذبه های گردشگری استان سیستان و بلوچستان به شمار می آید که در سالهای اخیر رفتارهای هیجانی و غیرایمن گردشگران برای گرفتن عکس در آن، با هشدارهای مکرر روبرو شده است.
صخره بریس بعد از انتشار بدون ملاحظه تصاویر گردشگران و بلاگرسفرها در فضای مجازی معروف شد و یکی از نقاطی است که گردشگران در مسافرت به چابهار، برنامه عکس گرفتن از آنرا درحالی که روی یک صخره مرتفع و مشرف به خلیج و اسکله قایق های صیادی ایستاده اند، حتما اجرا می کنند. در صخره بریس هیچ اقدامی برای ایمنی برای حضور توریست انجام نشده و نگهبان و محافظی هم ندارد. از طرفی خیلی از گردشگران به تقلید از تصاویری که بدون ملاحظه در فضای مجازی انتشار یافته، تلاش در تکرار همان ژست های مخاطره آمیز دارند.
محمد منظرنژاد، مدرس و فعال گردشگری و نویسنده کتاب «راهنمایی تور و قوانین و مقررات» به دنبال وقوع این حادثه در یادداشتی با عنوان «گردشگری و اهمیت مدیریت زیرساخت» که در اختیار ایسنا قرار داده، به تحلیل شرایطی که منجر به چنینی حوادثی می شود، پرداخته است.
تصویری از سقوط گردشگری از دره بریس که گفته شد بر اثر بی احتیاطی بوده است

1400/03/30
18:17:24
0.0 / 5
622
تگهای خبر: توریست , جاذبه , سفر , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912