فراجا گردشگری
وزیر گردشگری در دیدار با سفیر آلمان:

از كشورهای جهان عقب نیستیم

از كشورهای جهان عقب نیستیم وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به سفیر آلمان در ایران اظهار داشت: با خرید تعداد زیادی واکسن خارجی و تولید واکسن داخلی امیدوارم تا دو ماه دیگر واکسیناسیون شدت بیشتری بگیرد و باردیگر شاهد رونق گردشگری باشیم.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، مرزهای ایران از سال قبل با مصوبه ستاد ملی کرونا به روی توریستهای خارجی بسته شده و صدور ویزای توریستی نیز متوقف مانده است. هرچند، این وزارتخانه بتازگی از بازگشایی مرزها به روی گردشگران از نیمه های تیرماه آگاهی داده است. با وجود این، علی اصغر مونسان درباره انتظار سریع برای رونق گردشگری درحالی اظهارنظر کرده که سرعت واکسیناسیون در داخل کشور به یک دغدغه جدی تبدیل گشته و هنوز مطالبه شاغلان گردشگری برای دریافت در اولویت واکسن کووید بی پاسخ مانده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دیداری که با هانس اودو موتسل داشت، همین طور اظهار داشت: از اقداماتی که کشورهای جهان در زمان شیوع ویروس کرونا برای گردشگری انجام داده اند، عقب نیستیم.
او سپس به بهره برداری از ۴۰۰ هتل در دولت های یازدهم و دوازدهم، افزایش تعداد اقامتگاه های بومگردی تا ۲۲۰۰ واحد و مرمت کاروانسراها و خانه های تاریخی با سرمایه مردم و تبدیل آنها به اقامتگاه و گردشگرپذیر کردن مزارع کشاوری اشاره نمود و اظهار داشت که با انجام تمام این کارها گردشگری کشورمان از تنوع خوبی برخوردار و ظرفیت های کشور نیز فعال گردیده است.
مونسان همین طور برای برگزاری مناسبت های فرهنگی بین دو کشور اعلام آمادگی کرد و اضافه کرد: من و دکتر ظریف در این خصوص حمایت می نماییم. همین طور برای برگزاری مناسبت های فرهنگی میان دو کشور آمادگی داریم. فضاهایی مانند کاخ سعدآباد و نیاوران را که در اختیار ما قرار دارد می توانیم برای برگزاری برنامه های فرهنگی اختصاص دهیم.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای همکاریهای کارشناسی دو کشور در زمینه میراث فرهنگی نیز اعلام آمادگی کرد و در تاکید اظهار داشت: امیدواریم پس از کرونا درهای کشور را برای حضور گردشگران، بیشتر باز نماییم و باردیگر شاهد رونق گردشگری باشیم.

آلمان به رابطه گردشگری با ایران علاقمند است
سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران هم از علاقه مندی برای توسعه روابط گردشگری بین دو کشور، باتوجه به روند واکسیناسیون در آلمان و سایر کشورها سخن گفت.
هانس اودو موتسل همین طور از پیشنهاد ایران برای انجام کارهای فرهنگی مشترک میان دو کشور استقبال کرد و اضافه کرد: برای ما هم بسیار مهم است؛ چونکه سبب ایجاد پل میان فرهنگ ها می شود و مردم به یکدیگر نزدیک می شوند.
او بیان کرد: آماده ایم در حوزه های تخصصی خصوصاً در زمینه میراث فرهنگی میان کارشناسان دو کشور ارتباط برقرار نماییم تا از تجربیات هم استفاده کنند.
آلمان نه فقط یکی از بازارهای گردشگری سنتی ایران به شمار می آید که در میان کشورهای اروپایی بیشترین تعداد توریست را در ایران دارد و در حوزه همکاریهای دیرینه شناسی با ایران پیشینه ای طولانی دارد.1400/04/04
13:54:45
0.0 / 5
751
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912