فراجا گردشگری

دانشگاه تربیت مدرس سند استراتژیك وزارت میراث فرهنگی را تدوین می كند

دانشگاه تربیت مدرس سند استراتژیك وزارت میراث فرهنگی را تدوین می كند فراجا: انجام مطالعات مقدماتی سند استراتژیک وزارت میراث فرهنگی به گروه پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس واگذار شد.به گزارش فراجا به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، مطالعات مقدماتی سند استراتژیک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توسط پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس جهت بررسی در حضور وزیر ارائه و نکاتی برای اصلاح آن عنوان شد.
بر اساس تکلیف تعیین شده بند پ ماده ۱۰۰ قانون برنامه ششم توسعه کشور، تهیه و تدوین سند استراتژیک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اولویت کار دفتر برنامه ریزی راهبردی وزارتخانه قرار گرفت.
بر همین اساس انجام مطالعات مقدماتی سند استراتژیک این وزارت خانه به گروه پژوهشی با سرپرستی دکتر فیروزه عزیزی عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس واگذار شد.
جلسه بررسی سند استراتژیک میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت و منابع، مصیب امیری رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، معاونان سه حوزه و یک گروه پژوهشی از دانشگاه تربیت مدرس در سالن فجر وزارتخانه اجرا شد.
این پروژه پژوهشی با عنوان تمهیدات و اقدامات قانونی لازم در امتداد مدیریت یکپارچه و جامع میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به ارائه برنامه راهبردی عملیاتی می پردازد.
چشم اندازها، راهبردها و اهداف کلان، ارزش ها و ماموریت های وزارتخانه، برنامه راهبردی و عملیاتی تحول برای تبدیل وزارتخانه به دستگاهی چابک و هدفمند، ارائه پروژه های بهبود در سطح استانهای کشور برمبنای تحول شکاف وضعیت موجود و مطلوب، احصای خلاهای قانونی در زمینه ماموریتی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای دستیابی و تحقق اهداف پیش بینی شده، موضوعات مورد مطالعه این پروژه را شامل می شوند که بمنظور بحث، بررسی و اصلاح در جلسه فوق توسط تیم پژوهشی ارائه شدند.
پس از ارائه پروژه مذکور، مونسان و سایر حاضران در جلسه نکاتی را برای اصلاح مطرح نمودند تا برنامه جامع تری ارائه شود.


منبع:

1400/04/08
22:28:00
0.0 / 5
2260
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912