فراجا گردشگری
در گزارش فراجا بیان شد؛

وزیر میراث فرهنگی در انتخاب معاونان كارآمد دقت كند

وزیر میراث فرهنگی در انتخاب معاونان كارآمد دقت كند مدیر عامل مجمع هنرمندان صنایع دستی اظهار داشت: وزیر جدید میراث فرهنگی باید در انتخاب معاونان بخش های در رابطه با فعالان بخش خصوصی و تشکلهای غیردولتی دقت و مشاوره های لازم را کسب کند.حسین بختیاری رییس هیأت مدیره و مدیر عامل مجمع هنرمندان صنایع دستی به نمایندگی تعدادی از فعالان و تشکلهای غیردولتی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: وزیر باید به حوزه های سه گانه وزارت آگاه باشد و از این ظرفیت حوزه ها فرد متعهد و متخصص و آگاه به حوزه های سه گانه وزارت باشد با مشاوران قوی و استفاده از ظرفیت های حوزه های سه گانه در بدنه غیردولتی این بخش ها. اگر فردی با این مشخصات باشد می تواند در چهار سال آینده بخش اعظمی از مشکلات این حوزه را رفع کند اما اگر مثل ۱۶ سال اخیر باشد افراد و معاونان ناکارآمد روی کار بیایند، اجازه نمی دهند این حوزه ها تعالی پیدا کنند.
وی اظهار داشت: رکود مدیریتی در زمینه صنایع دستی طی دو دهه گذشته و عیوب ساختاری در اداره امور صنایع دستی کشور مشهود است. همین طور رکود تولید، عدم بهره مندی از قوانین جاری برای پشتیبانی از هنرمندان، توقف صادرات محصولات صنایع دستی و مشکل دسترسی لازم به مواد اولیه برای تولید محصول و در نهایت بی کفایتی مدیریت چند ساله اخیر دستگاه متولی موجب نارضایتی بخش اعظم بدنه صنایع دستی کشور شده است. باتوجه به تحول اخیر که در نگاه دولت سیزدهم وجود دارد، جلسه ای با حضور مدیران تشکل ها و فعالان غیردولتی صنایع دستی تشکیل و شاخصه های وزیر پیشنهادی و معاون صنایع دستی برای ارائه به رییس جمهور منتخب مردم بررسی گردید.
بختیاری اظهار داشت: از دید هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی، فعالان و مدیران تشکلهای غیردولتی، وزیر مربوطه باید دارای تعهد، تخصص، آگاهی، تدبر، فرانگری، دلسوزی، مردم مداری، آشنا به امور بخش های سه گانه، مهارت و کارآمدی، جسور بودن برای تحقق مطالبات بخش های مربوطه، قدرت تفکر و مشاوره با بدنه حوزه های سه گانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حسن اعتماد به بخش های غیردولتی و ذکاوت و تیزهوشی برای رهبری این وزارتخانه راهبردی را دارا باشد و در انتخاب معاونین بخش های در رابطه با فعالان بخش خصوصی و تشکلهای غیردولتی جهت پیشبرد اهداف وزارتخانه دقت و مشاوره های لازم را کسب کند و از ظرفیت و توان بخش خصوصی برای برون سپاری و تحقق اهداف قانونی وزارتخانه بهره مند شود.
مدیر عامل مجمع هنرمندان صنایع دستی در ادامه بیان کرد: در اجرای قوانین معوقه جسارت و صداقت داشته باشد، تحول گرا، قانونمند، مخلص، متعهد، متواضع و پاسخگو باشد. در اجرای مطالبات معوقه بخش های مربوطه تسریع و برای ارتقا وضعیت موجود تلاش نماید، همین طور در تامین امکانات رفاهی برای کارمندان و کارکنان مجموعه و بدنه در رابطه با وزارتخانه شامل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدامات فوری قانونی انجام و نسبت به تعهدات سازمانی پایبند باشد.

1400/04/10
22:51:47
0.0 / 5
593
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912