فراجا گردشگری
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان كرد؛

زیان 25 هزار میلیارد تومانی حوزه گردشگری ایران از كرونا

زیان 25 هزار میلیارد تومانی حوزه گردشگری ایران از كرونا به گزارش فراجا وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: بخش گردشگری کشور به میزان ۲۵ هزار میلیارد تومان از بیماری کرونا صدمه دیده است.به گزارش فراجا به نقل از مهر، علی اصغر مونسان روز دوشنبه در مراسم بهره برداری و افتتاح مجتمع گردشگری و رفاهی سپهر تابناک غرب در دیواندره اظهار نمود: در جهت توزیع یکنواخت توریست در سطح کشور توجه خاصی به غرب کشور و استان کردستان شده است.

وی ادامه داد: الان ۷۸ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سطح استان کردستان در دست اجراست و در آینده نزدیک با اتمام دو هتل پنج ستارە و یک هتل چهار ستارە، دو هزار و ۵۰۰ تخت بە چهار هزار تخت اقامتی کردستان افزودە خواهد شد.

وی بوم گردی را از دیگر ظرفیت های حوزه گردشگری کردستان عنوان نمود و اظهار داشت: کردستان با ظرفیت های طبیعی و تاریخی می تواند به قطب بوم گردی ایران تبدیل گردد.

ایشان در ادامه سخنان خود به صدمه دیدن بخش گردشگری کشور در دوران شیوع کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: بخش گردشگری کشور به میزان ۲۵ هزار میلیارد تومان از بیماری کرونا صدمه دیده است و در صورت تداوم همه گیری شاهد صدمه های بیشتر خواهیم بود.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بخش دیگری از سخنان خود یکی از موضوعات مهم برای کردستان را ثبت جهانی اورامان دانست و اظهار داشت: اوایل مردادماه کمیته میراث فرهنگی یونسکو تشکیل می شود و به جهت اهمیت مبحث بنده شخصاً در آن جلسه شرکت خواهم کرد.

مونسان اضافه کرد: امیدوارم بتوانیم در مردادماه سالجاری خبر خوش ثبت جهانی اورامان را به مردم کردستان بدهیم چون که این مساله نقش مهمی در توسعه و رونق اقتصادی این منطقه خواهد داشت.


منبع:

1400/04/16
13:27:21
0.0 / 5
342
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912