فراجا گردشگری

صنایع دستی یزد دانش بنیان می شوند

صنایع دستی یزد دانش بنیان می شوند به گزارش فراجا یزد معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد از توسعه صنایع دستی استان به صورت دانش بنیان با ایجاد خانه های خلاق صنایع دستی اطلاع داد.


«محمدرضا دهقانی» در حاشیه بازدید از روند ایجاد خانه خلاق شمس که با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار ایسنا خاطرنشان کرد: خانه های خلاق صنایع دستی تحت نظارت پارک علم و فناوری استان فعالیت می کند و نه تنها اشتغال و پشتیبانی از هنرمندان صنایع دستی را به دنبال دارند بلکه با طراحی های جدید باعث توسعه این بخش خواهند شد.
وی مهم ترین هدف ایجاد خانه های خلاق را توسعه صادرات و فروش صنایع دستی هنرمندان یزدی خواند و اظهار داشت: یکی از اشکالات ما در حوزه صنایع دستی که شاید عمده ترین مشکل به حساب می آید، در ارتباط با صادرات، فروش و طراحی بسته بندی صنایع دستی خصوصا برای بازارهای بین المللی است.
این مسئول با تکیه بر اینکه خانه های خلاق صنایع دستی می توانند پشتیبان طراحی، برندسازی و فروش و صادرات صنایع دستی باشند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تابحال هم حدود پنج نفر متقاضی دریافت مجوزهای خانه خلاق صنایع دستی در یزد هستند که این مساله نویدبخش آینده ای متکی به دانش بنیان و توسعه صنایع دستی یزد است.
دهقانی با بیان اینکه خانه های خلاق در یزد حمایت می‎شوند، تصریح کرد: زنجیره تولید و فروش صنایع دستی از تأمین مواد اولیه تا حضور در بازارها و عرضه مورد حمایت قرار می گیرد و اداره کل میراث فرهنگی در این خصوص اهتمام دارد.
منبع:

1400/04/17
13:26:31
0.0 / 5
472
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912