فراجا گردشگری

تزریق واكسن كرونا در مجموعه تاریخی نیاوران

تزریق واكسن كرونا در مجموعه تاریخی نیاوران به گزارش فراجا پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کرونا در مجموعه تاریخی نیاوران مستقر شد.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران خبر داد: پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید ۱۹ با همکاری مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران توسط شبکه بهداشت و درمان شمیرانات در محل ورودی این مجموعه مستقر شد.
با عنایت به تعطیلی موزه ها در شرایط کنونی، مجموعه نیاوران بر آن شد تا با در اختیار قرار دادن بخشی از فضای این مجموعه به مرکز بهداشت و درمان شمیرانات جهت راه اندازی پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کووید-۱۹ در جهت نقش اجتماعی خود بعنوان موزه گام مؤثر بردارد.
این امر با پیگیری معاونت فرهنگی مجموعه نیاوران با هدف همکاری در جلوگیری از گسترش این بیماری و تحقق کارکرد اجتماعی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران بعنوان موزه صورت گرفته است.
این پایگاه برای خدمات رسانی به شهروندان در محل ورودی مجموعه نیاوران مستقر شده است و تزریق دُز اول و دوم واکسن با عنایت به اولویت بندی و زمان بندی واکسیناسیون در کشور با رعایت شرایط و تمهیدات لازم در حال انجام است.


رضا دبیری نژاد ـ موزه دار و مدیر موزه ملک ـ هم چندی قبل از استقرار پایگاه واکسیناسیون در محوطه باز موزه دفاع مقدس در صفحه اینستاگرام خود اطلاع داده و نوشته بود: وقتی بحران باشد، همه نهادها باید از ظرفیت خود برای مقابله با بحران استفاده کنند و موزه ها هم مثل نهادهای دیگر، گاهی از ظرفیت های موضوعی و فرهنگی خود برای بهبودی حال فرهنگی جامعه استفاده می نمایند و گاهی دیگر، از ظرفیت های مکانی خود که می توانند پایگاهی برای درمان باشند. اینکه کاخ نیاوران و موزه دفاع مقدس بخشی از فضای خویش را در همکاری با وزارت بهداشت به پایگاه منطقه ای واکسیناسیون تبدیل نموده اند، کار زیبایی است. حالا مردمانی که در محدوده این دو موزه جای گرفته اند با امید تازه به این موزه ها می روند و این گونه نقش اجتماعی و محله ای موزه ها به شکلی دیگر ظهور و بروز پیدا می کند.


موزه ها با قرمز شدن بیشتر شهرها از ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ به صورت کامل تعطیل شده و امکان بازدید ندارند.

1400/04/23
18:33:52
0.0 / 5
601
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912