فراجا گردشگری
در جلسه شورای ملی ثبت آثار؛

ساختمان خانه موزه بتهوون به ثبت رسید

ساختمان خانه موزه بتهوون به ثبت رسید مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیا میراث فرهنگی اظهار داشت: ۳۳ اثر تاریخی و فرهنگی غیرمنقول از استانهای آذربایجان شرقی و تهران همچون خانه موزه بتهوون در جلسه شورای ملی ثبت آثار واجد ارزش به ثبت رسید.به گزارش فراجا به نقل از مهر، مصطفی پورعلی در حاشیه جلسه شورای ملی ثبت آثار که با حضور اعضای شورا در سالن آمفی تئاتر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، اظهار داشت: ۳۳ اثر غیر منقول فرهنگی و تاریخی شامل ۱۳ اثر از استان تهران و ۲۰ اثر از استان آذربایجان شرقی است که واجد ارزش ثبت تشخیص داده شد.
مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیا میراث معنوی و طبیعی اضافه کرد: همچون آثار شاخص ثبت شده استان تهران میتوان به سینما آسیا، ساختمان خانه موزه بتهوون، ساختمان صندوق کاوه، مدرسه نیکو، مسجد الغدیر میرداماد اشاره نمود. پرونده های ثبتی این آثار توسط گروه های مردم نهاد همکار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهیه شده است.
او خاطرنشان کرد: با عنایت به هماهنگی های انجام شده با سفارت ایتالیا در تهران و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اقامتگاه زمستانی سفارت ایتالیا در تهران واقع در خیابان نوفل لوشاتو واجد ثبت ملی اعلام گردید.
پورعلی در مورد آثار واجد ارزش ثبت استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: خانه شهید نژادی، ساختمان تجارت، خانه نصیرزاده و سینما سعدی تبریز همچون آثار واجد ثبت تشخیص داده شده این استان هستند. سینما سعدی تبریز در زمره اولین سینماهای کشور به حساب می آید و به علت شان ملی و اهمیت تاریخی آن در دوره معاصر، واجد ثبت تشخیص داده شده است.
مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیا میراث معنوی و طبیعی بیان نمود: ابلاغ ثبت این آثار بعد از روال قانونی رسیدگی به اعتراضات احتمالی مالکان آثاری که دارای مالکیت خصوصی هستند، از جانب مقام عالی وزارت در آینده نزدیک به مراجع ذیربط ابلاغ خواهد گردید.

1400/04/24
12:16:36
0.0 / 5
405
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912