فراجا گردشگری
وعده كاهش قیمت روی زمین ماند؛

قیمت بلیت تهران-مشهد یك میلیون تومان

قیمت بلیت تهران-مشهد یك میلیون تومان فراجا: در صورتیکه با گذشت 12 روز از برکناری رییس سازمان هواپیمایی کشوری، هنوز جانشین وی تعیین نشده، شورای عالی هواپیمایی در وعده نظارت بر نرخ بلیت های پرواز ناکام مانده است.به گزارش فراجا به نقل از مهر، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اخیراً از تعیین تکلیف قیمت بلیت هواپیما در هفته جاری در جلسه شورای عالی هواپیمایی آگاهی داده بود.
این در حالی است که کاپیتان تورج دهقانی زنگنه آخرین رییس سازمان هواپیمایی کشوری، معاون سابق وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی هواپیمایی ۱۶ تیرماه امسال با حکم وزیر راه و شهرسازی از این سمت برکنار شده و طی ۱۲ روز اخیر، هنوز جانشینی برای وی تعیین نشده است؛ هم اکنون سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران که طبق قانون، می بایست تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری فعالیت کند، همزمان سرپرست این سازمان است که بگفته برخی از کارشناسان صنعت هوانوردی، این اتفاق در حکم تعارض منافع شمرده می شود.
ایرلاین ها: زیان ده هستیم / ‬ محدودیت ۶۰ درصد برداشته شود
شرکت های هواپیمایی نیز در یک سال و نیم گذشته از کرونا و شروع اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباب اعمال محدودیت فروش بلیت پروازهای داخلی تا سقف ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما، همیشه از زیان ده بودن صنعت حمل و نقل هوایی و لزوم حذف این مصوبه سخن رانده اند.
انجمن شرکت های هواپیمایی در ضمن یک سال اخیر بارها با رییس جمهور، وزیر کشور بعنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزیر بهداشت بعنوان دبیر این ستاد نامه نگاری کرده و خواهان حذف این مصوبه شده بودند.
نشست این هفته شورای عالی هواپیمایی با موضوع نرخ بلیت پروازهای داخلی
ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفته است: تکلیف قیمت بلیت هواپیما در جلسه شواری عالی هواپیمایی کشوری که در همین هفته برگزار می شود، تعیین می شود و درخواست شرکت های هواپیمایی برای افزایش قیمت مورد بررسی قرار خواهد گرفت، اما مبنای اصلی تصمیم گیری در این نشست آنالیز قیمتی است که شرکت های هواپیمایی باید عرضه کنند.
پیش از این نیز بارها اعلام شده بود که شرکت های هواپیمایی می بایست صورت های مالی خودرا در اختیار سازمان هواپیمایی کشوری قرار دهند؛ اما شنیده شده برخی ایرلاین ها حاضر به ارائه صورت های مالی خود و شفاف سازی آن نیستند.
برخی شنیده ها حاکیست ممکنست شورای عالی هواپیمایی در جلسه هفته جاری خود بار دیگر با افزایش ۱۰ درصدی نرخ بلیت هواپیما نسبت به آخرین نرخ نامه کف و سقف قیمتی بلیت پروازهای داخلی که در آبان ۱۳۹۹ به تصویب شورای عالی هواپیمایی رسیده بود، موافقت کند.
بی اعتنایی ایرلاین ها به تهدیدها
تداوم افزایش قیمت بلیت هواپیما در حالی است که رییس سابق سازمان هواپیمایی کشوری و وزیر راه و شهرسازی طی یکماه گذشته صراحتاً مخالفت خودرا با این رویه شرکتهای هواپیمایی اعلام نموده اند. حتی مدتی قبل رییس وقت سازمان هواپیمایی کشوری زمانی که موضوع افزایش ۳۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما رسانه ای شد، تهدید کرد که ایرلاین های متخلف جریمه شده و مجوز پروازهایشان ابطال خواهد شد. اما در طول این مدت خبری از جریمه و ابطال مجوز پرواز به گوش نرسیده است.
اکنون در غیبت سکاندار سازمان هواپیمایی کشوری، ایرلاین ها همچنان مبادرت به بالا نگه داشتن نرخ بلیت پروازهای داخلی کرده و قیمت بلیت پرواز تهران-مشهد در بازه ۹۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی و تهران-کیش در بازه یک تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی به فروش می رسد.
منبع:

1400/04/30
11:26:14
0.0 / 5
437
تگهای خبر: پرواز , راه و شهرسازی , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912