فراجا گردشگری

مرمت شیشه های تاریخی شکسته بیروت

مرمت شیشه های تاریخی شکسته بیروت فراجا: موزه بریتانیا چند اثر تاریخی را که بر اثر انفجار سال قبل در لبنان لطمه دیده اند مرمت می کند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، موزه بریتانیا هشت اثر تاریخی شیشه ای را که بر اثر انفجار سال قبل بندر بیروت لطمه دیدند مرمت خواهدنمود.
این هشت ظرف شیشه ای بعد از آن که انفجار مهیبی بیروت را در چهارم اوت ۲۰۲۰ لرزاند تکه تکه شدند.
متخصصان صدها تکه شیشه را با حمایت مالی بنیاد هنرهای زیبای اروپا (TEFAF) در لابراتوارهای این موزه که در لندن واقع شده اند به یکدیگر متصل خواهند کرد.
رییس بنیاد هنرهای زیبای اروپا در این خصوص بیان کرد: «این آثار از نظر تاریخی، هنری و فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. بازگشت آنها به وضعیت سابق نماد قدرتمندی از بهبود پیدا کردن بعد از حادثه ای مهیب است.»
این آثار در قسمتی از موزه دیرینه شناسی دانشگاه آمریکایی بیروت در کنار مجموعه ای شامل ۷۴ ظرف شیشه ای که به دوره های مختلف تاریخ تعلق دارند نگهداری می شدند. بر اثر انفجار این آثار به صدها تکه تبدیل شدند و تکه های آنها با تکه شیشه های پنجره ها مخلوط شد. در این میان فقط ۱۵ ظرف قابل مرمت بودند و فقط امکان ارسال هشت مورد از این ظروف به لندن وجود داشت.
این ظروف که به قرن نخست قبل از میلاد تعلق دارند گواهی از روند تکاملی ساخت شیشه در لبنان به شمار می روند. در این بین گمان می رود دو ظرف از سوریه و مصر به لبنان منتقل شده باشند.
این آثار بعد از مرمت و قبل از بازگشت به لبنان بطور موقت در موزه بریتانیا نمایش داده می شوند.
1400/05/09
10:51:15
0.0 / 5
332
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912