فراجا گردشگری

روستای گردشگری بیابانک صاحب مرکز آموزش صنایع دستی شد

روستای گردشگری بیابانک صاحب مرکز آموزش صنایع دستی شد فراجا: سمنان سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرخه از ایجاد مرکز معرفی و آموزش صنایع دستی در روستای بیابانک آگاهی داد.


بهمن اخلاقی 9 مرداد ماه 1400 با بیان این خبر اظهار نمود: برمبنای تفاهم نامه همکاری بین نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرخه و دهیاری بیابانک این مرکز ایجاد می شود.
سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرخه اضافه کرد: «مرکز معرفی و آموزش صنایع دستی در آب انبار تاریخی بیابانک واقع در مرکز روستا ایجاد می شود.»
اخلاقی اشاره کرد: تعمیر و مرمت آب انبار برای تجهیز و راه اندازی خانه صنایع دستی همچون تعهدات مشترک است و دهیاری نیز متعهد شده است نسبت به راه اندازی، نصب تابلوی معرفی، مدیریت، حفظ و نگهداری این مرکز فعالیت کند.
او اضافه کرد: بر طبق این تفاهم نامه این آب انبار از شروع شهریور ماه امسال و به مدت پنج سال در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.
" سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرخه اشاره کرد: محدوده تاریخی روستای بیابانک" واقع در استان سمنان، شهرستان سرخه به شماره 33111 در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
قدمت بافت تاریخی روستای بیابانک به دوره صفویه- قاجاریه برمی گردد.
منبع:

1400/05/09
21:52:01
0.0 / 5
319
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912