فراجا گردشگری

مقررات تازه برای سفر زمینی ایران و ارمنستان

مقررات تازه برای سفر زمینی ایران و ارمنستان در آخرین بروزرسانی مقررات سفر بین ایران و ارمنستان، مسافران هنگام بازگشت و ورود به ایران، به داشتن تست پی سی آر (PCR) با اعتبار 72 ساعت ملزم شده اند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، در بخشنامه ای که تازگی به دست دفاتر خدمات مسافرتی و شرکت های گردشگری رسیده، کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا تاکید کرده است در سفرهای زمینی، تمام پروتکلهای بهداشتی در اتوبوس ها رعایت شود. مسافر هنگام بازگشت و ورود به کشور به داشتن تست PCR منفی با اعتبار ۷۲ ساعت ملزم شده است، در غیر این صورت انجام این تست و قرنطینه با هزینه شخصی مسافر تا مشخص شدن نتیجه، الزامی خواهد بود.
ستاد ملی کرونا قبلا در بخشنامه ای اعتبار تست منفی کرونا برای مسافران ورودی از مسیرهای بین المللی را تا ۹۶ ساعت اعلام نموده بود.
وزارت بهداشت ارمنستان نیز مقرر کرده که در زمان ورود به این کشور، مسافر یا باید نتیجه تست منفی تشخیص کرونا را که بیش تر از ۷۲ ساعت از آن نگذشته باشد همراه داشته باشد یا گواهی واکسیناسیون کامل در مقابل بیماری کووید را عرضه نماید که دست کم ۱۴ روز از تاریخ دریافت آخرین دُز واکسن نیز باید گذشته باشد.
در صورت ارائه نکردن یکی از این دو گواهی، مسافر باید در مراکز مستقر در پایانه های مرزی و یا فرودگاه، آزمایش کرونا را انجام داده و تا مشخص شدن نتیجه منفی، قرنطینه الزامی شود. نتیجه آزمایش در سامانه Armed ثبت می شود و به مدت ۴۸ ساعت در اختیار مسافر قرار می گیرد که در صورت منفی بودن جواب آزمایش، فرد از قرنطینه خارج می شود.
همچنین به دنبال افزایش سفر ایرانیها خصوصاً از مرز زمینی به ارمنستان که بیشتر با انگیزه دریافت واکسن کرونا بود، سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان حدود یک ماه پیش اطلاع داد که طبق تصمیم وزارت بهداشت جمهوری ارمنستان، واکسیناسیون کرونا فقط در مراکز سیار با واکسن "آسترازنکا" و فقط به شرط ۱۰ روز اقامت انجام می شود.
به گفته راهنمایان گردشگری که در راه ارمنستان تور اجرا می کنند، مطابق با این قانون، مسافران حدود ۹ روز باید در این کشور اقامت داشته باشند تا بعد از آن، اجازه تزریق واکسن را بگیرند.
منبع:

1400/05/20
10:05:49
0.0 / 5
314
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912