فراجا گردشگری
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی كشور:

کارت ضابط قضائی برای مأموران یگان حفاظت میراث فرهنگی صادر می شود

کارت ضابط قضائی برای مأموران یگان حفاظت میراث فرهنگی صادر می شود به گزارش فراجا فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از صدور کارت ضابط قضائی برای نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی اطلاع داد.


به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی یگان حفاظت میراث فرهنگی، سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن مهری، اضافه کرد: به منظور ارتقای توان عملیاتی و اجرایی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مورد مقابله با جرایم ضد میراث فرهنگی، مأموران یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در عِداد ضابطان خاص قضائی قرار گرفتند.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور، اضافه کرد: این مورد مهم تحت نظارت قوانین و مقررات حمایتی حاکم بر میراث فرهنگی و با عنایت به توانمندی و ظرفیت های یگان حفاظت، بعد از برگزاری جلسات کارشناسانه از جانب واحد حقوقی یگان حفاظت با معاونت نظارت و هماهنگی امور دادسراها و ضابطین دادستانی کل کشور و در نهایت تأیید دادستان کل کشور، انجام شد.
او افزود: در این راستا، با استناد به مصوبات شورایعالی امنیت ملی (مصوب سال ۱۳۷۳)، دستورالعمل یگان حفاظت (صادره از ستاد کل نیروهای مسلح) و شرح وظایف و مأموریت های ابلاغی، مأموران اجرایی و عملیاتی یگان حفاظت بعنوان ضابط خاص قضائی شناخته شدند.
سردار مهری افزود: ازاین رو، بعد از اعلام رسمی مراتب، از جانب دادستان کل کشور به دکتر مونسان مقرر شد برابر "آئین نامه اجرایی احراز عنوان ضابط دادگستری" و "دستورالعمل فرایند صدور کارت ویژه ضابطان دادگستری"، آموزش مأموران اجرایی یگان حفاظت با هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت خانه و فرماندهی یگان حفاظت در سرتاسر کشور در دستور کار قرار گیرد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: با عنایت به اهمیت و حساسیت موضوع، با پیگیری های فرماندهی یگان حفاظت، تابحال حدود ۶۰۰ نفر از مأموران یگان حفاظت در اقصی نقاط کشور، آموزش های لازم در این خصوص را توسط مراکز آموزش دادستانی استان ها فرا گرفته و جمع بندی نظرات کلی و صدور کارت ضابطیت قضائی آنان در دستور کار فرماندهی یگان حفاظت و معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت خانه قرار دارد.


منبع:

1400/05/25
14:33:37
0.0 / 5
452
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912