فراجا گردشگری

مقررات فروش بلیت به مسافران اربعین

مقررات فروش بلیت به مسافران اربعین آژانس های مسافرتی ملزم شده اند بلیت پرواز عراق در بازه زمانی 28 شهریور تا 10 مهرماه را فقط به مسافرانی بفروشند که برای اربعین در سامانه «سماح» ثبت نام کرده باشند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، آژانس های مسافرتی در بخشنامه ای که بتازگی از سازمان هواپیمایی دریافت کرده اند، ملزم شده اند فقط به مسافرانی که در سامانه سماح برای اربعین ثبت نام کرده اند بلیت بفروشند.
در این بخشنامه تاکید شده که باتوجه به مصوبه ستاد اربعین درباب ضرورت ثبت نام متقاضیان سفر به عتبات عالیات در سامانه سماح، از هرگونه فروش بلیت، خارج از لیست اعلام شده در این سامانه که متعاقبا در اختیار شرکت های مسافرتی و هواپیمایی قرار می گیرد، اجتناب کنند.
این بخشنامه همین طور یادوآور شده که بازه زمانی ۲۸ شهریورماه تا ۱۰ مهرماه برای سفر اربعین تعیین شده است.
همین طور تاکید شده که تصمیم درباره ثبت نام متقضایان و نحوه پیگیری امور اربعین توسط ستاد ملی اربعین گرفته شده و برنامه ریزی پروازها و شرایط سفر اربعین متعاقب آن اعلام می شود.
سقف قیمت بلیت پروازهای عراق در مناسبت اربعین از طرف سازمان هواپیمایی پنج میلیون تومان تعیین شده، اما باتوجه به رعایت نشدن نرخ اعلام شده و پراکندگی قیمت ها که از ۱۰ میلیون تومان نیز فراتر رفته است، رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرده که اگر نرخ مصوب برای پروازهای عراق رعایت نشود با شرکت های هواپیمایی برخورد خواهد شد.
پیش ثبت نام اربعین از روز دوشنبه ۲۲ شهریورماه شروع شده و دولت عراق تا این لحظه با سفر ۶۰ هزار زائر ایرانی جهت شرکت در مراسم اربعین موافقت کرده است. طبق مقررات دو کشور، تنها زائرانی امکان حضور در اربعین را دارند که بیماری زمینه ای نداشته باشند، دو دز واکسن کرونا را زده و کارت واکسن معتبر داشته باشند، ویزای معتبر دریافت نمایند، ویزای عراق در اربعین هزینه ای ندارد و رایگان است. عراق در حال حاضر فقط با سفر هوایی زوار موافقت کرده و تاکید داشته که ۷۲ ساعت قبل از پرواز تست منفی PCR همراه مسافر باشد.
عراق سال قبل مراسم پیاده روی اربعین را به شکل محدود و بدون حضور زوار خارجی برگزار کرد.1400/06/24
21:00:44
0.0 / 5
335
تگهای خبر: پرواز , سفر , شهر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912