فراجا گردشگری
مدیركل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری:

کرونا سبب تعطیلی ۲۶۷ کارگاه صنایع دستی در چهارمحال و بختیاری شد

کرونا سبب تعطیلی ۲۶۷ کارگاه صنایع دستی در چهارمحال و بختیاری شد مدیرکل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری از تعطیلی 267 کارگاه صنایع دستی در استان آگاهی داد و اظهار داشت: از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا 329 نفر در زمینه صنایع دستی بیکار شدند.مهرداد جوادی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به تأثیر شیوع ویروس کرونا بر صنعت گردشگری چهارمحال و بختیاری، اظهار نمود: از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا پنج هزار و ۶۸۵ میلیاردریال خسارت به تأسیسات و صنعت گردشگری این استان وارد شده است.
وی عنوان کرد: ۵۲۱ نفر از فعالان حوزه گردشگری در استان به ویروس کرونا مبتلا شدند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا ۸۰ میلیارد و ۴۰۵ میلیون ریال خسارت به بخش صنایع دستی و هنرهای سنتی این استان وارد شده است.
جوادی اشاره کرد: از مجموع خسارت ۷۱ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریالی به واحدها و کارگاه های تولیدی صنایع دستی و هنرهای سنتی استان در دوران شیوع ویروس کرونا ۳۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال مختص به کارگاه های انفرادی، ۳۰ میلیارد و ۷۳۰ میلیون ریال مربوط به واحدهای تولیدی کارگاهی و هشت میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال در رابطه با واحدهای مشاغل خانگی است.
وی از تعطیلی ۲۶۷ کارگاه و واحد تولیدی صنایع دستی آگاهی داد و اظهار داشت: از این تعداد ۱۴۸ کارگاه انفرادی، ۲۸ واحد تولیدی کارگاهی و ۹۱ واحد مشاغل خانگی بوده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا ۳۲۹ نفر در زمینه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان بیکار شدند که از این تعداد ۱۴۸ نفر مختص کارگاه های انفرادی، ۹۰ نفر مربوط به واحدهای تولیدی کارگاهی و ۹۱ در رابطه با واحدهای مشاغل خانگی بوده اند.

1400/06/28
20:48:29
0.0 / 5
390
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912