فراجا گردشگری
رئیس شورای شهر تاكید كرد:

مقصر تخریب مدرسه تاریخی ظفر مشخص شود

مقصر تخریب مدرسه تاریخی ظفر مشخص شود همدان رییس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به تخریب مدرسه تاریخی ˮظفرˮ اظهار داشت: این اتفاق باید بیشتر بررسی شود و مقصر تخریب این بنای باارزش مشخص شود.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، محمود مسگریان دوشنبه ۱۲ مهرماه در جلسه فوق العاده کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان اظهار نمود: این تخریب زمانی صورت گرفت که هیچ یک از ارگان ها در جریان نبودند.
وی با اشاره به این که تخریب مدرسه ظفر باید مراحل قانونی خودرا طی می کرد و واجد ارزش تاریخی بودنش مشخض می شد، اضافه کرد: هر گونه تغییری در بافت تاریخی استعلام از میراث فرهنگی را لازم دارد که در مورد مدرسه ظفر این اتفاق نیفتاده است.
وی اشاره کرد: این تخریب در یک هفته گذشته اتفاق افتاده است و باید مقصر مشخص شود.
مسگریان با اعلان اینکه مالک بنا ادعا می کند خانه را تخریب نکرده است، اشاره کرد: شهرداری که نمی تواند ابتدا به ساکن و پیش از تنظیم قرارداد بنا را تخریب کند و اگر هم قراداد تنظیم شود شهرداری مسئول تخریب نیست و مالک باید این کار را انجام دهد.
وی با اشاره به این که خانه ظفر خطری برای مردم نداشته که شهرداری بخواهد آنرا تخریب کند، اظهار داشت: بخش عمده ای از این حرکت به عهده مالک بوده و اگر مایل به تخریب نبوده باید استعلام می کرد است.
رئیس شورای شهر همدان بیان کرد: ممکنست کوتاهی هایی هم از جانب شهرداری بوده باشد اما پیش از تخریب باید مالک و میراث فرهنگی به شهرداری اطلاع می دادند، علاوه بر این هدف از برگزاری این جلسه این است که از اینگونه اتفاقات جلوگیری شود.1400/07/13
11:55:47
0.0 / 5
304
تگهای خبر: بافت تاریخی , شهر , میراث
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912