فراجا گردشگری
مدیركل میراث فرهنگی استان مركزی:

طرح نهایی مرمت خانه محسنی تا یک هفته آینده تصویب می شود

طرح نهایی مرمت خانه محسنی تا یک هفته آینده تصویب می شود به گزارش فراجا مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اظهار داشت: طرح نهایی مرمت خانه محسنی حداکثر تا یک هفته آینده تصویب و آماده اجرا می شود.به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مصطفی مرزبان مدیر کل در بازدیدی که روز گذشته ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۰ به همراه زندوکیلی معاون عمرانی استانداری و حسین آبادی مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی از روند مرمت خانه تاریخی محسنی داشت؛ بر تکمیل و تصویب نهایی طرح مرمت خانه تاریخی محسنی تا یک هفته آینده تاکید نمود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در ادامه اضافه کرد: تهیه طرح نهایی مرمت با همکاری بنیاد خیریه محسنی انجام شده که با نظارت فنی اداره کل مراحل مرمت بنا بر مبنای اولویت و میزان منابع مالی شروع می شود.
مرزبان در ادامه اضافه کرد: با عنایت به توافق های انجام شده بین اداره کل میراث فرهنگی و بنیاد خیریه محسنی قرار بر این شد با مشارکت و همکاری و با نظارت فنی میراث فرهنگی مرمت های اضطراری آغاز شود و در صورت یکپارچه سازی مالکیت و برطرف شدن مشکل مالکیت این مکان با کاربری فرهنگی احیا خواهد شد.
معاون عمرانی استانداری در این بازدید بر تسریع عملیات مرمت بخش های خطر ساز و تکمیل مرمت دیوار پیرامون بنا بر مبنای طرح اجرایی مصوب و هم ضرورت جدیت در جلوگیری ایجاد هر گونه صدمه به بنا و همینطور محوطه سازی و فضای سبز این اثر تاریخی تاکید نمود.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی بیان نمود: پس از بازدید انجام شده طرح اجرایی دیوار پیرامونی به پیمانکار ابلاغ و عوامل مخل در امر مرمت بنا تحویل مقامات قضایی شدند.


منبع:

1400/07/25
08:29:52
0.0 / 5
292
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912