فراجا گردشگری

بخش هایی از مقررات سفر به ایران

بخش هایی از مقررات سفر به ایران به گزارش فراجا با بیان خبر تنظیم مقررات و پروتکل ورود توریستهای خارجی به ایران، عضو هیأت مدیره جامعه تورگردانان ایران به بخش هایی از این مقررات اشاره نمود.


اکبر غمخوار ضمن اشاره به تدوین پروتکل سفر به ایران برای توریستهای خارجی با همکاری وزارت خانه های بهداشت، امور خارجه و میراث فرهنگی و گردشگری با عنایت به نظر مشورتی تعدادی از تورگردان ها، به ایسنا اظهار داشت: با برنامه ریزی انجام شده بزودی مرزهای ایران برای سفر گردشگرانِ کشورهایی که کمترین آلودگی به کووید را دارند، باز می شود.
او اظهار نمود: تا به حال، سیاست بر این بود که صورت مسأله پاک شود و با ورود توریست به کشور به خاطر کرونا مخالفت می شد، اما پیگیری های زیادی انجام شد تا این راه باز شود. صنعت توریسم در ایران رو به نابودی رفته بود و الان با تصمیم گرفته شده برای از سرگیری ویزای توریستی و ورود توریستهای خارجی به ایران، امیدواریم کسب وکارهای گردشگری، صنایع دستی و حتی میراث فرهنگی رونق بگیرد.
این تورگردان اظهار داشت: تمام جزئیات در پروتکل سفر به ایران مشخص شده است و بزودی ابلاغ می شود. برپایه این مقررات، تنها توریستهایی امکان سفر به ایران را دارند که کارت واکسن (دو دز کامل) داشته باشند، از راه آژانس اقدام نمایند و در هتل های تاییدشده اقامت داشته باشند. این تدابیر سنجیده شده تا توریستهای خارجی با کمترین مشکل در ایران سفر کنند.
غمخوار اضافه کرد: با همکاری وزارت بهداشت، کشورهایی که کمترین آلودگی به ویروس کرونا را دارند، مشخص شده اند که ورود گردشگرانِ آنها به ایران بلامانع است. پذیرش توریست از کشورهای پرخطر هم فعلاً صورت نمی گیرد.
عضو هیأت مدیره جامعه تورگردانان ایران خاطرنشان کرد: این مقررات در شرایطی تنظیم شده که روند واکسیناسیون در کشور سرعت گرفته و خیلی از کشورها با رعایت پروتکل، پذیرش مسافر و توریست را شروع کرده اند.
عزت الله ضرغامی ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ که وعده از سرگیری روادید گردشگری ایران بعد از ۲۰ ماه توقف را از اول آبان ماه داده بود، در جلسه مشترک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همینطور وزارت امورخارجه اظهار نمود: با عنایت به اهمیت مبحث گردشگری و همینطور اهمیت رعایت پروتکلهای بهداشتی و تنظیم مقررات در این حوزه، آئین نامه ای تدوین شده که ابلاغ می شود. در ارتباط با این آئین نامه عوامل مؤثر در گردشگری توجیه شده اند و در این حوزه آموزش هایی به آنها درحال عرضه شدن است و ما در تلاش هستیم تا بتوانیم گردشگری را هر چه زودتر از سر بگیریم و زمینه های لازم برای صدور ویزای گردشگری در تمام حوزه های مرتبط فراهم گردد.
دکتر بهرام عین اللهی ـ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ـ در این نشست مشترک تاکید کرد که شرط ورود هر کسی به کشور زدن دو دز واکسن کرونا است.
امیرعبداللهیان ـ وزیر امور خارجه ـ هم اظهار داشت که از برنامه های مهم دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی توسعه گردشگری در عرصه های مختلف همچون گردشگری سلامت، گردشگری زیارتی، گردشگری عام و دیگر حوزه ها است.
منبع:

1400/07/26
23:22:32
0.0 / 5
335
تگهای خبر: آموزش , اقامت , پزشك , توریست
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912