فراجا گردشگری
رییس سازمان حج خبر داد

احتمال افزایش پروازهای سوریه از ایران

احتمال افزایش پروازهای سوریه از ایران به گزارش فراجا رئیس سازمان حج و زیارت از احتمال افزایش ایستگاه های پروازی برای سفر زیارتی سوریه آگاهی داد و اظهار داشت: در سفری به همراه وزیر راه و شهرسازی با مقامات سوریه ای درباره افزایش پروازها گفت و گو و تبادل نظر شده است.


به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، علی رضا رشیدیان که همراه با هیات بلندپایه اقتصادی و سیاسی ایران به ریاست وزیر راه و شهرسازی شامگاه سه شنبه عازم سوریه شده است، در حاشیه دیدار با مقامات این کشور اظهار نمود: در این ملاقات ها که همراه وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون مشترک ایران و سوریه با مقامات سوری داشتیم موضوع اعزام زوار و مساله سفرهای زیارتی نیز مورد پیگیری قرار|گرفت.
او اضافه کرد: در دیدار با وزیر خارجه سوریه راجع به موضوع مستثنی شدن زوار ایرانی از مصوبه گردشگری دینی سال ۲۰۱۷ این کشور گفت و گو و قرار شد مسؤولان ذیربط بررسی های لازم را در این رابطه انجام دهند.
رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: در دیدار با نخست وزیر سوریه درباره توسعه سفرهای زیارتی که خواست مردم ایران است و بنا داریم اعزام زوار را از استانهای مختلف توسعه دهیم، گفت و گو و قرار شد در این زمینه برای زیارت همراه با سهولت، عزت و کرامت زوار ایرانی دستورات لازم به وزارت سیاحه داده و مساعدت های لازم صورت گیرد.
رشیدیان با اشاره به دیدار با وزیر نقل سوریه نیز اظهار داشت: در این جلسه موضوع افزایش اعزام از ۵ تا ۶ استان کشورمان عنوان شد ضمن آن که پنج شرکت دیگر علاوه بر ماهان هم متقاضی انجام پرواز به سوریه هستند در این زمینه نیز قول همکاری لازم داده شد.
او اضافه کرد: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری موضوع ارائه خدمات هندلینگ فرودگاهی و مساعدت های مورد نیاز برای انجام پروازهای زیارتی را نیز بصورت خاص پیگیری می کند.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود: در جلسه ای که با وزرای مختلف داشتیم روحیه کلی مبتنی بر توسعه همکاری ها بود که امیدواریم ظرفیت و زمینه لازم برای توسعه زیارت برقرار شود. یکی از مباحث مهمی که با حضور وزیر راه و شهرسازی کشورمان عنوان شد "توسعه مسیرهای زمینی" بود تا در صورت امکان، زوار بوسیله عراق به سوریه مشرف شوند. در این پیگیری ها انتظار این بود که شرایط این مهم بصورت جاده ای و ریلی فراهم گردد.
اعزام کاروان های زیارتی ایران به سوریه بعد از توقف دوساله، بتازگی و بعد از توافق با دولت این کشور از سرگرفته شده است. تا کنون گروههای کوچک ۲۵ نفره از تهران به دمشق اعزام شده اند. هزینه سفر هوایی از ایران به عراق طبق اعلام سازمان حج و زیارت حدود ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تا ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و این هزینه برای سفر هوایی به سوریه نیز در حدود ۹ تا ۱۰ میلیون تومان برآورد شده است. بالا بودن هزینه سفر هوایی به این دو کشور، میل و تقاضا برای سفر زمینی به این دو کشور را بیشتر کرده است.
سازمان حج و زیارت در توافق با وزارت کشور سوریه قرار شده است سالانه یکصدهزار زائر ایرانی را به این کشور اعزام کند.
منبع:

1400/10/25
14:29:52
0.0 / 5
296
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912