فراجا گردشگری

شروع سفر بدون قرنطینه گردشگران به بالی

شروع سفر بدون قرنطینه گردشگران به بالی اولین گروه از توریستهای خارجی که ملزم به سپری کردن دوران قرنطینه نیستند وارد «بالی» شدند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، روز دوشنبه، «بالی» جزیره مشهور تفریحی اندونزی میزبان اولین گروه از توریستهای خارجی بود که بعد از لغو لزوم سپری کردن دوران قرنطینه، به این مکان سفر کردند. لغو لزوم سپری کردن دوران قرطینه برای مسافران، قسمتی از برنامه کاهش مقررات کرونائی است که از زمان افت آمار مبتلاشدن به کرونا در اندونزی شروع شده است.
«بالی» که به سبب معبدها، آبشار و طبیعت شهرت دارد در سال ۲۰۱۹ یعنی سالی که هنوز کرونا شیوع پیدا نکرده بود، میزبان ۶.۲ میلیون توریست خارجی بود. اما از زمانی که «بالی» از اکتبر سال قبل به روی توریستهای خارجی باز شده است فقط شمار اندکی از گردشگران به این مکان سفر کرده اند چونکه لزوم سپری کردن دوران قرنطینه و سایر مقررات گردشگران را برای انتخاب «بالی» بعنوان مقصد سفر دلسرد می کرد.
حالا برمبنای یک برنامه جدید، تمامی گردشگران واکسینه شده می توانند از قرنطینه سه روزه الزامی معاف شوند، گرچه باید چهار روز در این جزیره بمانند.
باتوجه به اینکه در وضعیت عادی، گردشگری بیش از ۵۰ درصد از اقتصاد «بالی» را دربرمی گیرد، خیلی از ساکنان این جزیره امیدوارند روند رونق گردشگری سرعت بیشتری پیدا کند چونکه تعدادی از کشورهای همسایه در این روند موفق تر عمل کرده اند.
هم اکنون برنامه سفر بدون قرنطینه در تایلند و فیلیپین نیز برای توریستهای خارجی به اجرا گذاشته شده است.
1400/12/17
21:44:07
0.0 / 5
197
تگهای خبر: توریست , سفر , شهر , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912