فراجا گردشگری
در آستانه شب نوروز؛

واحدهای اقامتی رسمی خراسان رضوی پر شدند

واحدهای اقامتی رسمی خراسان رضوی پر شدند به گزارش فراجا مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار داشت: ضریب اشغال واحدهای اقامتی رسمی در خراسان رضوی از 90 درصد گذشت.به گزارش فراجا به نقل از مهر، سید جواد موسوی اضافه کرد: ظرفیت واحدهای اقامتی رسمی استان شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، خانه مسافر، اقامتگاه سنتی و بوم گردی ۱۲۰ هزار نفر شب اقامت است که در آستانه شب نوروز ضریب اشغال آنها از ۹۰ درصد عبور کرده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: با بهره گیری از ظرفیت واحدهای اقامتی غیررسمی شامل مدارس، مساجد، حسینیه ها، بوستان های زائرپذیر، خوابگاه های دانشجویی، زائرسراهای ارزان و زائرشهر رضوی، مهمانسراهای دولتی و سایر مراکز اقامتی تا ۴۷۰ نفر شب اقامت در استان برنامه ریزی شده است و زوار و گردشگران می توانند از این ظرفیت ها استفاده کنند.
او با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی و آئینی نوروزگاه در ۹۶ نقطه از استان برای گردشگران و زوار نوروزی تدارک دیده شده است، اظهار نمود: آئین نوروزگاه در ۵۰ اقامتگاه بوم گردی، ۲۲ شهرستان، ۱۷ روستای هدف گردشگری، چهار پایگاه میراث فرهنگی و سه منطقه نمونه گردشگری انجام می شود.
موسوی به برنامه ریزی صورت گرفته برای تبدیل صنایع دستی استان بعنوان سوغات سفر گردشگران و زوار نوروز ۱۴۰۱ اشاره نمود و اظهار داشت: راه اندازی ۵۶۰ غرفه عرضه صنایع دستی در تأسیسات گردشگری، هتل ها، مجموعه های تاریخی و فرهنگی، بوستان ها و محورهای تردد زوار و گردشگران برنامه ریزی شده است.
او با اشاره به اینکه این غرفه ها صنایع دستی را در ۲۲ شهرستان خراسان رضوی عرضه می کنند، اظهار نمود: در این رویداد بزرگ هنری ۶۲۰ هنرمند استان خراسان رضوی از ۴۶ رشته صنایع دستی مشارکت دارند.


منبع:

1401/01/01
13:25:25
0.0 / 5
212
تگهای خبر: آپارتمان , اقامت , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912