فراجا گردشگری
معاون وزارت میراث فرهنگی:

روز داراب در تقویم ملی ثبت می شود

روز داراب در تقویم ملی ثبت می شود فراجا: فارس معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نمود که پنجم فروردین به نام روز داراب در تقویم ملی ثبت خواهد شد.


سعید اوحدی در آئین گرامی داشت روز داراب، که با حضور نماینده مردم شهرستان های داراب و زرین دشت در مجلس، فرماندار و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: اعتقاد دارم برگزاری این چنین جشن هایی برای توریستهای خارجی هم جذابیت دارد و بنابراین پس از رفع بیماری کرونا، روز داراب را در تقویم ملی ثبت نماییم و این رویداد را با حضور توریستهای داخلی و خالی برگزار نماییم.
به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، وی ضمن اشاره به ابعاد تاریخی و روحیه سلطه ستیزی مردم داراب در اعصار مختلف، این منطقه را همواره جزو مناطق تاریخ ساز ایران برشمرد که فردوسی در اشعارش به معرفی آن و روحیه سلطه ستیزی مردمانش پرداخته است.
اوحدی همینطور تصریح کرد: در صلحنامه امام حسن مجتبی(ع) نام داراب در کنار شهرهای بزرگ مانند ری که پایتخت حکومت وقت بوده می آید و این هم مبین ارزش ها و عظمت مردم داراب است.
معاون وزارت میراث فرهنگی ابراز امیدواری کرد که روز ۵ فروردین به نام داراب در تقویم رویدادهای ملی ثبت گردد و افزود: کارهای مقدماتی و مراحل اداری ثبت بنای جهانی دارابگرد در وزارت میراث فرهنگی در حال انجام می باشد و با پیگیری مسئولین شهرستان امیدواریم برای سال آینده این میراث گرانبهای تاریخی ثبت جهانی شود.
برپایه این گزارش، در این مراسم به رسم سالهای گذشته و همت انجمن توسعه پایدار داراب، به پاس تلاش و زحمات قابل تقدیر پاکبانان شهرداری داراب تندیس روز داراب و هدایایی به رسم یادبود و قدر شناسی به این گروه تلاشگر تقدیم شد.
انجمن توسعه پایدار داراب در سالهای گذشته هم تندیس روز داراب را به کادر درمان و پرستاران بیمارستان و کارکنان اورژانس داراب به واسطه خدمات در خور توجه بخصوص در روزهای کرونا تقدیم کرده است.
در بخشی از این مراسم، تندیس ۵ فروردین و روز داراب به معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی اعطاء شد.
منبع:

1401/01/07
12:32:58
0.0 / 5
191
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912