فراجا گردشگری
استاندار مركزی:

شرایط اماکن تاریخی و گردشگری روستای هزاوه در شأن استان مرکزی نیست

شرایط اماکن تاریخی و گردشگری روستای هزاوه در شأن استان مرکزی نیست به گزارش فراجا استاندار مرکزی اظهار داشت: شرایط اماکن تاریخی و گردشگری روستای هزاوه در شأن استان مرکزی و عظمت تاریخ این منطقه نیست در حالیکه این روستا باید سرآمد روستاهای هدف گردشگری باشد.به گزارش فراجا به نقل از مهر، فرزاد مخلص الائمه عصر جمعه در جریان بازدید از روستای هزاوه، با انتقاد از شرایط اماکن تاریخی و گردشگری این روستا، اضافه کرد: ناهماهنگی بین دستگاههای مسئول در رسیدگی به این روستا مشهود و غیر قابل پذیرش است.
استاندار مرکزی اظهار داشت: وضعیت روستای هزاوه اراک و برخی اماکن تاریخی آن در شأن استان مرکزی و عظمت تاریخ این منطقه نیست در حالیکه این روستا باید سرآمد روستاهای هدف گردشگری باشد.
وی افزود: فرماندار شهرستان اراک موظف شده است با مشارکت تمام مبادی ذی ربط آخرین طرح های توسعه گردشگری هزواه را بررسی، موانع آنرا شناسایی و با برنامه ریزی و زمان بندی مناسب، وضعیت گردشگری این روستا را بهبود بخشد و گزارش آنرا ارائه نماید. مشارکت مردم و پیگیری رسانه ها در این موارد بسیار راهگشا است.

گفتنی است در این بازدید، دهیار روستا و برخی اعضای هیأت امنای خانه امیرکبیر و همینطور هیأت امنای امامزاده سلطان سیداحمد، گزارشی از اوضاع و احوال و مشکلات منطقه عرضه دادند و استاندار مرکزی هم برخی موارد را به دست اندرکاران امر تذکر داد.
روستای هزاوه زادگاه امیرکبیر بزرگ از توابع بخش مرکزی اراک در ۱۸ کیلومتری غرب این شهرستان قرار دارد که با بافت کوهستانی و آب و هوای بکر، خطه ای مناسب برای باغداری و دارای مزارع وسیع انگور است. این روستا علاوه بر خصوصیت های تاریخی، دارای ذخایر آب فراوان، آب و هوای کوهستانی و چشم اندازهای طبیعی و معماری است.


منبع:

1401/01/07
21:42:45
0.0 / 5
371
تگهای خبر: دستگاه , شهر , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912