فراجا گردشگری
استاندار قزوین:

نمادهای تاریخی قزوین نشانگر شرافت و اصالت مردم این خطه است

نمادهای تاریخی قزوین نشانگر شرافت و اصالت مردم این خطه است به گزارش فراجا قزوین استاندار قزوین اظهار داشت: نمونه های فرهنگی و نمادهای تاریخی موجود در این استان، نشانگر شرافت و اصالت مردم این خطه است.


محمدمهدی اعلایی شامگاه چهارشنبه هفدهم فروردین در مراسم بهره برداری از نخستین «خانه ایرانی» قزوین در خانه تاریخی زعیم اظهار نمود: یکی از مزیت ها و حتی مزیت مطلق استان قزوین شأن و جایگاه فرهنگی این استان و اصالت و شرافت حاکم بر مردم استان است.
وی ادامه داد: نمونه های فرهنگی و نمادهای تاریخی موجود در این استان نشانگر شرافت و اصالت مردم است و قطعا خانه های تاریخی در این خطه مبین قدمت فرهنگ اصیل و عمق شرافت مردمان پیشین این سرزمین است.
استاندار قزوین اظهار داشت: این که این مزیت چقدر در سطح استان قابل استفاده باشد و بتوان از آن بهره برداری نمود به همت، درایت و تدبیر مسؤلان بستگی دارد و قطعا آنچه باید در دستور کار مدیران استان قرار گیرد در وهله نخست شناخت و در وهله دوم شناساندن ظرفیت های تاریخی و میرات تاریخی و فرهنگی استان به مردم است که می تواند منجر به توسعه اقتصادی در کنار دستاوردهای فرهنگی باشد.
وی افزود: در فضای پیش روی مدیریتی استان، توسعه گردشگری برای شناساندن فرهنگ غنی این خطه و ظرفیت اقتصادی گردشگری در دستورکار قرار دارد و امیدواریم منجر به اقدامات مناسب شود.
اعلایی ضمن اشاره به اهمیت افتتاح این خانه تاریخی اظهار نمود: مشابه این خانه در سطح استان بعنوان فرصت های دیگر هم وجود دارد که بخشی از آنها در معرض استفاده قرار گرفته و بخش دیگری هم باید مورد استفاده قرار گیرد و این فضاها باید در یک زنجیره متصل به یکدیگر جاذبه های فرهنگی و تاریخی استان را به مردم معرفی کنند.1401/01/19
12:13:56
0.0 / 5
168
تگهای خبر: جاذبه , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912