فراجا گردشگری
عضو شورای شهر قزوین:

تخریب ستون سیمانی سبزه میدان قزوین بدون نگاه سیاسی بود

تخریب ستون سیمانی سبزه میدان قزوین بدون نگاه سیاسی بود به گزارش فراجا قزوین رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین درباره دلیل تخریب ستون سنگی سبزه میدان (میدان آزادی) قزوین اظهار نمود: نگاه مدیریت شهری در تخریب این ستون سنگی مطلقاً سیاسی نبود و تنها بر مبنای کاربری بود چونکه در طراحی سبزه میدان که توسط استاد مجابی صورت گرفته؛ در محل ستون سنگی ساخت آب نما طراحی شده، ضمن این که نظر میراث فرهنگی هم بر این است که این ستون ارزش میراثی و تاریخی ندارد.


قاسم اللهیاری در نشست خبری با اصحاب رسانه که دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ در صحن شورای شهر قزوین برگزار شد، ضمن اشاره به ضرورت عمل به شعار شفافیت در شورای ششم، اظهار نمود: در جهت تحقق شفافیت در شورای شهر جلسات به صورت علنی همراه با پخش زنده در اینستاگرام برگزار می گردد چونکه ما معتقدیم شورای شیشه ای باید محقق شود و این سیاست را دنبال خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: قانون گذاری و نظارت بر اجرای قوانین ۲ وظیفه اصلی شورای شهر است و در نظر داریم از این پس به صورت هفتگی گزارش نشست های شورا به اصحاب رسانه منتقل شود.
این مسئول بیان نمود: تلاش ما در کمیسیون فرهنگی حرکت به سمت موضوعات کلان است و امیدواریم با همکاری سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری قزوین شاهد اتفاقات خوبی در حوزه سیاست گذاری های فرهنگی در شهر قزوین باشیم.
وی در پاسخ به سؤال دلیل تخریب ستون سنگی موجود در سبزه میدان (میدان آزادی) قزوین اظهار نمود: نگاه مدیریت شهری در تخریب این ستون سنگی مطلقاً سیاسی نبود و تنها بر مبنای کاربری بود چونکه در طراحی سبزه میدان که توسط استاد مجابی صورت گرفته؛ در محل ستون سنگی ساخت آب نما طراحی شده، ضمن این که نظر میراث فرهنگی هم بر این است که این ستون ارزش میراثی و تاریخی ندارد.
عضو شورای اسلامی شهر قزوین بیان نمود: چندین پروژه فرهنگی در محدوده جنوب و حاشیه شهر درحال افتتاح است تا برای برقراری عدالت اجتماعی در شهر قزوین قدمی برداریم، در همین راستا راه اندازی فرهنگسرای هادی آباد، ناصرآباد و چوبیندر در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار دارد.
وی تصریح کرد: تلاش می شود تا مجموعه تئاتر شهر سال جاری به بهره برداری برسد و جشنواره استانی تئاتر را امسال در محل تئاتر شهر برگزار نماییم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: شورای شهر به دنبال هوشمندسازی شهرداری است که با اجرای آن، تمام خدمات شهرداری از پرداخت کرایه تاکسی تا صدور پروانه های شهرداری به صورت الکترونیکی و هوشمند صورت خواهد گرفت.
منبع:

1401/02/20
12:17:20
0.0 / 5
97
تگهای خبر: جشنواره , خدمات , شهر , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912