فراجا گردشگری
توضیحات سازمان حج و زیارت

حج گران تر شد

حج گران تر شد به گزارش فراجا سازمان حج و زیارت ضمن اشاره به اقدام عربستان برای افزایش هزینه های حج به بیشتر از ۳۰۰ درصد، درباره تغییر قیمت حج زائرین ایرانی توضیحاتی داد و از آنها خواست مابه التفاوت هزینه سفر حج را پرداخت کنند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا، در اطلاعیه سازمان حج و زیارت آمده است: وزارت حج و عمره عربستان در ایام اخیر در اقدامی دیرهنگام افزایش قابل توجهی را در هزینه های ارزی خدمات حج در حوزه مشاعر مقدس، خیام (چادرهای اقامتی مسافران در منطقه منا) و خدمات عمومی، اعلام نموده است و لزوماً باید این هزینه ها همزمان با دریافت ویزا پرداخت گردد.
از آنجایی که سازمان حج و زیارت پس از اعلام برگزاری عملیات حج تمتع در سال جاری برنامه ریزی لازم را با سرعت در دستور کار خود قرار داده و با عنایت به ضیق وقت فرآیند ثبت نام کاروان ها را شروع کرده است، ازاین رو مراتب اعتراض خویش را درباره افزایش هزینه اعلام نموده و در مذاکرات و گفت وگوهای صورت گرفته با بررسی مبحث و کارشناسی که توسط کمیته نرخ گذاری سازمان حج و زیارت انجام شده مقرر شده است با هدف رعایت حال زائرین ارجمند بخش قابل توجهی از این هزینه ها با تدابیر اندیشیده شده توسط سازمان حج و زیارت تأمین شود و بخش دیگری هم با رایزنی همکاران اعزامی به عربستان کاهش پیدا کند و بخش اندک آنرا هم زائرین محترم پرداخت کنند.
از این رو، با عنایت به محدودیت زمانی به منظور دریافت ویزا تقاضا دارد در اسرع وقت با راهنمایی مدیران محترم کاروان ها نسبت به پرداخت فیش تکمیلی مابه التفاوت اقدام مقتضی را به عمل آورند تا اختلالی در دریافت ویزا به عمل نیاید.»
صادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت هم در توضیحات دیگری درباره افزایش هزینه سفر حج گفته است: به صورت غیر منتظره با افزایش ۳۰۰ درصدی هزینه خدمات و هم افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی اقلام تدارکاتی روبرو شده ایم که پس از اعزام همکاران حج و زیارت به عربستان اعلام گردید. البته مراتب اعتراض از این افزایش هزینه ها کتبا به وزارت حج عربستان اعلام شده و منتظر پاسخ کشور میزبان هستیم، اما به منظور برنامه ریزی مقرر شد بخش اندکی از این هزینه های تحمیلی را زائرین متحمل شوند، بر همین مبنا از زائرین درخواست همراهی داریم، این در شرایطی است که بعضی از کشورها مجبور به انصراف از حج شده اند.
حج بعد از دو سال توقف به خاطر کرونا، سال جاری با حدود یک میلیون نفر زائر مقرر است برگزار گردد. سازمان حج و زیارت با عنایت به سهمیه محدود حج ایران، اولویت حج سال جاری را به گروهی از زائرین اختصاص داده که در سال ۹۸ ثبت نام کرده و هزینه این سفر را کامل پرداخته کرده بودند و بارها هم به آنها اعلام شده بود با عنایت به تثبیت نرخ ارز، هزینه حج تغییری نخواهد کرد.
قیمت حج سال ۱۴۰۱ قبلاً رقمی بین ۳۴ میلیون و ۳۴۱ هزار تومان تا ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعلام شده بود که حالا این قیمت تا حدود ۳۷ میلیون تومان و ۴۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
منبع:

1401/03/12
10:42:23
0.0 / 5
322
تگهای خبر: اقامت , خدمات , سفر , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912