فراجا گردشگری

سفر مردم مشهد به اعتاب مقدسه عراق تسهیل می شود

سفر مردم مشهد به اعتاب مقدسه عراق تسهیل می شود خراسان رضوی تولیت آستان قدس رضوی در دیدار وزیر کشور عراق تسهیل شرایط سفر مردم مشهد و مجاوران حضرت رضا(ع) به اعتاب مقدسه عراق را پیشنهاد کرد که مورد موافقت آن کشور قرار گرفت.عثمان الغانمی، وزیر کشور عراق، شامگاه چهارشنبه، ۱۸ خرداد ماه، ضمن تشرف به زیارت بارگاه منور امام رضا(ع) با تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام احمد مروی در این دیدار به اشتراکات فرهنگی فراوان میان دو کشور ایران و عراق اشاره و با اشاره به اینکه دشمنان اسلام به دنبال اختلاف افکنی میان این دو ملت هستند، خاطرنشان کرد: دشمنان همواره با دسیسه ها و توطئه های مختلف تلاش کردند میان مردم ۲ کشور بزرگ و قدرتمند ایران و عراق اختلاف و دشمنی ایجاد کنند تا از این طریق به اتحاد مسلمانان ضربه بزنند.

وی خاطرنشان کرد: عتبات عالیات در عراق و ایران مایه وحدت و اتحاد میان این دو ملت هستند، به برکت وجود مضجع های مطهر ائمه اطهار(ع) رابطه دوستی و روحیه برادری عمیقی بین مردم این دو کشور برقرار است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه ایران و عراق ۲ کشور قدرتمند، ثروتمند و دارای تمدن کهن هستند، اظهار داشت: خیلی از کشورهای اسلامی دارای چنین تمدن، اقتدار، قدرت و ثروتی نیستند؛ بنابراین دشمن نسبت به اتحاد و همدلی مردم این ۲ کشور بزرگ منطقه نگرانی و واهمه دارد.

وی رسانه را یکی از ابزار مهم دشمن در اختلاف افکنی دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان در تلاش اند با استفاده از ابزار رسانه بین دو ملت ایران و عراق اختلاف افکنی کنند و این بر عهده نخبگان ۲ کشور است که در جهت مقابله با دشمنان از قدرت رسانه ای خود استفاده کنند و سبب خنثی شدن توطئه ها و فتنه انگیزی‎های دشمنان شوند.

مروی در بخش دیگری از سخنان خود به خدمات فرهنگی آستان قدس به زائرین عراقی در حرم مطهر اشاره و ابراز کرد: هرکسی به حرم مطهر رضوی پا می‎گذارد، صرف نظر از ملیت، زبان و موقعیت اجتماعی، زائر و میهمان حضرت رضا(ع) است؛ بنابراین به بهترین نحو مورد احترام و تکریم خدام رضوی قرار می گیرد، زائرین عراقی هم از این امر مستثنا نبوده و بدین منظور صحن غدیر و یک رواق را ویژه زائرین عرب زبان اختصاص داده ایم.

پیشنهاد تولیت آستان قدس برای تسهیل سفر مشهدی ها به عراق

تولیت آستان قدس رضوی همینطور در این دیدار از وزیر کشور عراق، اختصاص تسهیلات ویژه برای مردم مشهد و مجاورین امام رضا(ع) برای سفر به آن کشور و زیارت عتبات عالیات را پیشنهاد کرد که وزیر کشور عراق هم ضمن موافق با آن، اظهار داشت: من خدمت به زائرین امام حسین(ع) بخصوص مردم مشهد را افتخار خود می دانم؛ ما در تفاهمنامه ای با دولت ایران امکان ورود روزانه ۲ هزار زائر بدون روادید از گذرگاه های زمینی به عراق را فراهم نموده ایم که بنده به احترام و برای تکریم مردم عزیز مشهد، علاوه بر آن عدد روزانه ۵۰۰ نفر هم برای مجاوران حضرت رضا(ع) سهمیه ویژه در نظر می گیریم.

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی وزیر کشور عراق در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه خداوند را شاکرم که در روزهای میلاد حضرت رضا(ع) توفیق سفر به مشهد را یافته ام، به اهداف سفر خود به ایران اشاره و ابراز کرد: افزایش تعاملات و همکاری ها میان ۲ کشور ایران و عراق و تسهیل شرایط تشرف زائرین به اعتاب مقدسه این ۲ کشور از اهداف این سفر بوده است.

منبع:

1401/03/20
14:29:19
0.0 / 5
248
تگهای خبر: خدمات , سفر , كهن , ملیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912