فراجا گردشگری
رئیس شورای شهر قزوین:

ادامه پل امام رضا (ع) در قزوین با مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی صورت می گیرد

ادامه پل امام رضا (ع) در قزوین با مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی صورت می گیرد قزوین رییس شورای شهر قزوین اظهار داشت: کار قطع درختان و ادامه ساخت پل امام رضا (ع) کاملاً قانونی می باشد و برای اجرای قانون و مصوبه شورای عالی معماری شهرسازی، شورای عالی ترافیک و اجرای طرح تفصیلی شهر انجام شده است.


فرج اله فصیحی رامندی در گفت و گو با ایسنا درباب اتفاقات اخیر رخ داده در باغستان سنتی قروین اظهار نمود: پروژه ای که مقرر است در باغستان سنتی قزوین اجرا شود یک طرح تأیید، تصویب و ابلاغ گردیده است؛ اما به سبب جوسازی های به وجود آمده در مرحله اجرا متوقف شده است.
وی با اشاره به این که طرح جامع ترافیک قزوین با امضای چندین وزیر به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی رسیده؛ افزود: در شورای چهارم و پنجم ما ۲ بار بازدید میدانی از محوطه پل امام رضا (ع) داشتیم و دیدیم که اگر بخواهیم طرح اولیه را اجرا نماییم انبوهی از درختان قسمت پشت تالار کشاورز در قزوین قطع خواهد شد و چون خودمان به این مساله راضی نبودیم ترجیح دادیم بازبینی اتفاق بیفتد.
رییس شورای شهر قزوین بیان کرد: بعد از بازبینی صورت گرفته، طرح جدید به شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال شد و مورد تأیید قرار گرفت، سپس در استان در شورای ترافیک به تصویب رسید و توسط استاندار سابق و بعد هم توسط استاندار فعلی ابلاغ گردید، ضمن این که طرح تفصیلی شهر هم توسط استاندار فعلی ابلاغ گردیده است با توجه به این مجدداً هنگام اجرا با بحران مواجه شدیم.
وی اظهار داشت: در مصوبه شورای عالی معماری شهرسازی آمده طرح با کمترین لطمه به باغستان اجرا شود و استاندار هم در ابلاغیه به این مسئله اشاره کرده است؛ بنا بر این طرح تغییر کرده تا کمترین لطمه را به درختان داشته باشد؛ اما وقتی در مرحله اجرائی قرار می گیرد مشکل ساز می شود و مسئولان هم تحت تأثیر جریان سازی و جوسازی رسانه ای قرار می گیرند.
فصیحی در پاسخ به این پرسش که چرا کار قطع درختان شب شروع شده است؛ بیان کرد: کار قطع درختان شب شروع نشده بلکه عصر شروع شده و تا شب ادامه پیدا کرده است؛ کار ادامه پل امام رضا (ع) کاملاً قانونی می باشد و برای اجرای قانون و مصوبه شورای عالی معماری شهرسازی، شورای عالی ترافیک و اجرای طرح تفصیلی شهر انجام شده است.
وی اشاره کرد: وظیفه شهرداری ساختن کمربندی شهر نیست و وزارت راه و شهرسازی باید برای این امر اقدام نماید اما چون دولت اعتباری برای این کار ندارد ما ورود کرده ایم و از منابع مالی مردم هزینه می نماییم که کمربندی شهر ساخته شود.
این مسئول عنوان کرد: اجرای پروژه میدان خلیج فارس و همین طور پروژه نسیم شمال که اتفاقاً دل در باغستان بود، ضمن جلب رضایت مردم، تردد را نیز سهل تر کرده است، با تکمیل پل امام رضا (ع) نیز شاهد روانسازی ترافیک در شهر و رضایت مردم خواهیم بود.1401/03/21
22:06:39
0.0 / 5
625
تگهای خبر: راه و شهرسازی , شهر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912