فراجا گردشگری
وزیر میراث فرهنگی عنوان كرد؛

خط دوم تله‎ کابین صفه بر مبنای مجوزهای شورای فنی توسعه یابد

خط دوم تله‎ کابین صفه بر مبنای مجوزهای شورای فنی توسعه یابد به گزارش فراجا اصفهان _ وزیر میراث فرهنگی بر ضرورت حفظ و معرفی بنای تاریخی واقع در این مجموعه تاکید نمود.به گزارش فراجا به نقل از مهر، عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جریان بیست و پنجمین سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به استان اصفهان بعنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در شهرستان اصفهان حضور دارد.
ضرغامی بعدازظهر پنجشنبه به کوه صفه اصفهان رفت و از تفرجگاه واقع در جنوب اصفهان بازدید نمود. وی در جریان این بازدید عنوان کرد: خوشبختانه مجموعه سرمایه گذاری که در کوه صفه انجام شده، کار ارزشمندی است و یک فرصت و امکان خیلی خوب برای گردشگری و تفریح مردم اصفهان و توریستهای داخلی و خارجی است.
وی اضافه کرد: تله کابین صفه که چندین سال است به این مجموعه تفریحی سرویس می دهد، خیلی خوب است. هر کاری که در حوزه سرگرمی و شور و نشاط بیشتر در مردم نقش داشته باشد، از آن حمایت می نماییم. تلاش می نماییم موانع را برطرف و تسهیلات لازم را به این طرح ها اختصاص دهیم.
وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تأسیس چنین مجموعه های تفریحی را ضروری دانست و تصریح کرد: مجموعه صفه ظرفیت توسعه بیشتر را دارد ضمن این که در دیگر نقاط اصفهان باید چنین سرمایه گذاری هایی صورت گیرد. مجموعه تله کابین صفه به علت موقعیت خاص و منظره طبیعت کوه، باید توسعه پیدا کند.
ضرغامی با اشاره به اینکه «با سرمایه گذاران برای توسعه مجموعه تله کابین همکاری می کنیم» خاطرنشان کرد: البته بخشی از توسعه تله کابین در ارتباط با بنای تاریخی است که مقدار کمی از آن باقی مانده است که این بنا هم باید معرفی و شناسانده شود و برای آن برنامه خواهیم داشت. اگر در شورای فنی ما ابعاد این مساله بررسی و مجوز صادر شود، برپایه چهارچوب اعلام شده توسط شورای فنی اقدامات توسعه ای برای این شرکت انجام می گیرد و دسترسی به خط دوم تله کابین انجام می شود تا از راه آن مردم بنایی تاریخی را هم بازدید می کنند.
وی اظهار داشت: امیدواریم با سرمایه گذاری که روز به روز انجام می گیرد و با عنایت به ازدیاد جمعیتی که وجود دارد و توقعی که می رود، بتوانیم مجموعه های این چنینی بخصوص مجموعه صفه را توسعه دهیم.


منبع:

1401/03/28
09:55:22
0.0 / 5
228
تگهای خبر: توریست , سرویس , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912