فراجا گردشگری
معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی خراسان رضوی خبر داد؛

صدور ۴ پروانه بهره برداری اقامتگاه بوم گردی در خراسان رضوی

صدور ۴ پروانه بهره برداری اقامتگاه بوم گردی در خراسان رضوی به گزارش فراجا مشهد ـ معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار داشت: در سه ماه نخست سال جاری تعداد 4 پروانه بهره برداری اقامتگاه بوم گردی صادر و 18 مورد نیز تمدید شده است.به گزارش فراجا به نقل از مهر، یوسف بیدخوری اظهار نمود: طی سه ماهه نخست سال جاری ۲۸ موافقت اولیه برای تأسیس اقامتگاه بوم گردی صادر گردیده است.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی بیان کرد: از این تعداد ۲۲ طرح مربوط به تبدیل بناهای قدیمی به اقامتگاه و ۶ طرح مربوط به ساخت اقامتگاه به شیوه سنتی است.
وی اظهار داشت: خانه باغ ترشیزی در روستای باغان سبزوار، خانه قدیمی حاجی زاده در شهر نوخندان درگز و چند خانه تاریخی در روستاهای ریاب و قوژد گناباد از شاخص ترین و ارزشمندترین بناهایی است که برای آنها موافقت اولیه اقامتگاه بوم گردی صادر گردیده است.
بیدخوری با اشاره به فعالیت ۱۴۵ اقامتگاه بوم گردی در استان بیان کرد: از نظر پراکندگی سرزمینی، شهرستان های طرقبه شاندیز، گناباد، چناران، گلبهار، خواف، نیشابور، تربت حیدریه، کلات، کاشمر، بجستان و کوهسرخ دارای بیشترین تعداد اقامتگاه بوم گردی هستند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در امتداد توسعه کیفی اقامتگاه ها مشاوره های لازم به متقاضیان ارائه می شود، اظهار داشت: ایجاد اقامتگاه ها ضمن حفظ بناها و خانه های باارزش قدیمی و تاریخی که میراثی گرانسنگ به شمار می روند، به توسعه پایداراقتصادی سکونتگاه های روستایی کمک کرده و گردشگران و زوار خراسان رضوی از خدمات آنها برخوردار می شوند.
وی اضافه کرد: اقامتگاه های بوم گردی اماکن فرهنگی است که ضمن کمک به ترویج سبک صحیح زندگی و غذایی، مبادرت به نمایش اشیا و ابزارهای قدیمی و مردم شناسی، البسه سنتی، آداب، رسوم و آئین های فرهنگی، مذهبی و… می کند و فضایی با قابلیت تفریحات سالم را ارائه می دهند که می تواند ساعاتی گردشگران و شهروندان را از هیاهوی شهرها دور کرده و گذشته شیرین آنها را به یاد آورد.


منبع:

1401/04/08
23:25:35
0.0 / 5
286
تگهای خبر: اقامت , خدمات , شهر , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912