فراجا گردشگری
مسئول عملیات حج شركت فرودگاه ها خبر داد؛

شروع عملیات بازگشت حجاج به کشور از امروز

شروع عملیات بازگشت حجاج به کشور از امروز فراجا: مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان بازگشت حجاج از سرزمین وحی اظهار داشت: پروازهای برگشت حجاج از امروز پنجشنبه 23 تیر شروع می شود و تا روز جمعه 7 مردادماه ادامه دارد.به گزارش فراجا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، غلامرضا رستمیان مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان جزییات بازگشت حجاج از سرزمین وحی اظهار نمود: پروازهای بازگشت حجاج از امروز ۲۳ تیرماه شروع و تا ۷ مرداد ادامه خواهد داشت و فرودگاه زاهدان در هفتم مردادماه آخرین مقصد حجاج به کشور خواهد بود.
رستمیان بیان کرد: زمان بازگشت زوار ۱۵ روزه است و در ایام ابتدایی، بازگشت زوار از جده انجام می شود و در ایام پایانی بازگشت از مدینه منوره خواهد بود.
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها اشاره کرد: امروز دو فرودگاه بین المللی شهید آیت الله مدنی تبریز و امام خمینی (ره) پذیرای حجاج بیت الله الحرام به میهن هستند.
وی با بیان بازگشت ۳۹ هزار و ۶۰۰ زائر از سرزمین وحی، اظهار داشت: پروازهای بازگشت از فرودگاه های جده و مدینه به ۱۸ فرودگاه بین المللی اردبیل، اصفهان، ارومیه، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، تبریز، زاهدان، ساری، شیراز، کرمان، گرگان، مشهد، یزد، همدان، زنجان و امام خمینی (ره) برقرار خواهد شد و تعداد ۱۶۳ پرواز برای بازگشت حجاج در نظر گرفته شده است.
رستمیان با بیان این که اولین پرواز امروز پنجشنبه ساعت ۱۳ از فرودگاه جده در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) به زمین خواهد نشست، اضافه کرد: اولین پرواز حجاج فرودگاه های کشور نیز امروز در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه ۲۳ تیرماه در فرودگاه بین المللی تبریز به زمین می نشیند.
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور با تاکید بر این که همه پروازهای برگشت همانند پروازهای رفت توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: باتوجه به برگزاری جلسات با ارگان های ذی ربط تدابیر لازم برای پرواز حجاج اندیشیده شده است و تمامی زمینه های لازم در فرودگاه ها جهت رفاه حال زوار در نظر گرفته شده تا با کمترین ایستایی شاهد بازگشت حجاج به شهرهای مختلف ایران باشیم.
رستمیان با اشاره به بیشترین و کمترین زوار فرودگاه های کشور اظهار داشت: پس از فرودگاه امام (ره)، فرودگاه مشهد با ۵ هزار و ۸۹۷ زائر بیشترین و فرودگاه اردبیل با ۲۵۵ زائر کمترین سهم را در اعزام حجاج به سرزمین وحی داشتند.
گفتنی است، میانگین تأخیر پروازهای رفت حج در فرودگاه های کشور ۶۰ دقیقه بوده است.

1401/04/24
17:18:02
0.0 / 5
170
تگهای خبر: پرواز , راه و شهرسازی , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912