فراجا گردشگری

یک صداوسیمایی دیگر از ضرغامی حکم گرفت

یک صداوسیمایی دیگر از ضرغامی حکم گرفت به گزارش فراجا وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با صدور حکمی «حسین ساری» را به سمت مدیرعاملی و رئیس هیأت مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی منصوب نمود.


پبه گزارش فراجا به نقل از ایسنا، اعتبار حکم عزت الله ضرغامی برای مدیرعامل جدید این صندوق سه ساله است. پیش از این، هادی میرزایی عهده دار این مسؤولیت بود.
تحصیلات «ساری» در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه های صنعتی شریف و تربیت مدرس و دکتری مدیریت استراتژیک از دانشگاه عالی دفاع ملی است.
بررسی سوابق حرفه ای او نشان داده است که ساری فعالیتش را با عنوان معلم دینی در آموزش و پرورش آغاز کرده، از سال ۱۳۶۹ برنامه سازی، پخش و نظارت و سردبیری رادیو را تجربه کرده و برای شش سال مدیر شبکه قرآن سیما، بعد هم مدیر شبکه رادیویی قرآن و مدت کوتاهی هم رئیس شبکه قرآن سیما بوده است.
مدیر شبکه آموزش، رئیس مرکز پویانمایی سازمان صدا و سیما، مدیر شبکه قرآن و معارف صدا و سیما، مدیرکل پخش و نظارت صدا، عضویت در هیأت امنای جهاد دانشگاهی و عضو شورای سیاستگذاری مسابقات بین المللی دانشجویان از دیگر سوابق حرفه ای حسین ساری است.
انتصاب یک مدیر صدا و سیمایی دیگر در مجموعه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از زمان حضور عزت الله ضرغامی ـ رئیس اسبق صدا و سیما ـ آن هم بدون پیشینه میراث فرهنگی در صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، درحالی صورت گرفته که در سالهای اخیر عملکرد این صندوق در واگذاری بناهای تاریخی به سرمایه گذاران خصوصی، شیوه مرمت این بناها و همچنین تغییر کاربری و مدیریت آنها زیر ذره بین منتقدان بوده است.
صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی به استناد ماده ۱۱۴ برنامه چهارم توسعه، در سال ۱۳۸۴ تشکیل شد. برپایه ماده ۱۱۴ این قانون، به سازمان وقت میراث فرهنگی و گردشگری اجازه داده شده به منظور اعطای مجوز کاربری و بهره برداری مناسب از بناها و اماکن تاریخی قابل احیا با هدف سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی، صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی- فرهنگی را ایجاد نماید. تشویق و هدایت و پشتیبانی از فعالیتهای قانونی سرمایه گذاران، تعیین کاربری و اعطای مجوز بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور با رعایت قوانین و مقررات مربوط، پشتیبانی از اشخاص حقیقی و حقوقی در رابطه با احیای بناهای تاریخی برای توسعه ظرفیت های فنی و مهندسی در این حوزه، اعطای تسهیلات حمایتی به بهره برداران و انجام سایر امور در رابطه با توسعه و تقویت احیاء و بهره برداری اماکن تاریخی با رعایت قوانین و مقررات مربوط همچون وظایف این صندوق برشمرده شده است.
از سال ۱۳۹۹ با اصلاح اساسنامه این صندوق در هیأت دولت، مسؤولیت «توسعه صنایع دستی و فرش دستباف» هم به صندوق احیاء واگذار شد و نام آن به صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی تغییر نمود. با این حال، تا کنون در زمینه توسعه صنایع دستی و فرش دستباف، برنامه روشن و کارنامه موفقی نداشته است و به نظر می آید فقط عنوان آن در این سال ها طولانی تر شده است. هرچند بحث هایی درباره راه اندازی حراجی و فروش صنایع دستی از راه این صندوق مطرح گردیده است.1401/05/07
13:33:37
0.0 / 5
223
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912