فراجا گردشگری

اقدامات پیشگیرانه برای عبور سیلاب از بناهای تاریخی دامغان

اقدامات پیشگیرانه برای عبور سیلاب از بناهای تاریخی دامغان فراجا: سمنان رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان از اجرای طرح پایش کامل آثار تاریخی دامغان در پی بارش های اخیر و هشدارهای هواشناسی آگاهی داد.


مهدی قاسمی روز یک شنبه 9 مردادماه 1401 با بیان این خبر اظهار نمود: باتوجه به شدت بارش های اخیر و جاری شدن سیل در استانهای مختلف کشور، نیروهای یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان کارهای خودرا از پنجم مردادماه با موضوع پایش آثار تاریخی شروع کردند.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان اضافه کرد: پایش آثار تاریخی با انجام بازدید میدانی، سرکشی از ناودان های آثار تاریخی شهرستان و انجام اقدامات حفاظتی مورد نیاز با هدف نجات بخشی و پیش گیری از لطمه های احتمالی به بناها، اجرائی شد.
قاسمی با اشاره به آماده باش کامل نیروهای یگان حفاظت شهرستان در ایام اخیر، اشاره کرد: اقدام های پیشگیرانه شامل پاک سازی و جمع آوری برگ درختان از مسیر راه آب ها، اصلاح مسیر ناودان ها و جاروکشی بام برای جلوگیری از وارد آمدن لطمه های احتمالی در بعضی بناها انجام شد.
شهرستان دامغان با قدمت هفت هزار ساله خود، دارای ۲ هزار اثر تاریخی و فرهنگی است که از این تعداد ۴۰۰ اثر شناسایی و تا حالا 134 اثر در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
منبع:

1401/05/09
20:04:44
0.0 / 5
103
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912