فراجا گردشگری
معاون میراث فرهنگی استان مركزی خبر داد؛

خسارت 2 میلیارد تومانی سیلاب بازار اراک

خسارت 2 میلیارد تومانی سیلاب بازار اراک فراجا: معاون میراث فرهنگی و صنایع دستی استان مرکزی ضمن اشاره به خسارت وارد شده به سقف برخی سراهای بازار اراک بر اثر سیلاب اظهار داشت: میزان این خسارت ۲ میلیارد تومان ارزیابی شده است.محسن کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به خسارت وارد شده به اماکن تاریخی استان در وقوع سیلاب های چند روز اخیر اظهار نمود: به علت بارش های اخیر سقف سراهای کاشانی، سرای نوذری، راسته بازار، سرای آقایی و سیستم فاضلاب گرفتار مشکل شده است ارزیابی خسارت ناشی از سیل به بازار اراک میزان تا کنون ۲ میلیارد تومان است.
وی اضافه کرد: مرغوبیت و کیفیت مصالح استفاده شده در بازسازی این گذر سبب شده پوشش روی بام در مقابل سیلاب مقاومت کامل داشته باشد و گرفتار صدمه و خسارت نشود.
معاون میراث فرهنگی و صنایع دستی استان مرکزی خاطرنشان کرد: سقف راه پله تیمچه نقشینه هم گرفتار صدمه شده که مرمت اضطراری این مکان ها شروع شده است.
کریمی ضمن اشاره به هماهنگی واحد خدمات شهری شهرداری اراک و شهرداری بافت تاریخی در ساماندهی و پاک سازی بازار اراک اظهار داشت: گل و لای موجود در سراهای بازار بخصوص سرای نوذری، سرای آقایی، سرای کاشانی و سرای قمی ها درحال پاکسازی است.


منبع:

1401/05/11
12:01:22
0.0 / 5
254
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912