فراجا گردشگری

دو اثر تاریخی غارت شده به نپال بازگردانده شدند

دو اثر تاریخی غارت شده به نپال بازگردانده شدند به گزارش فراجا، مسئولان موزه هنر «متروپولیتن» دو اثر تاریخی که از نپال غارت شده اند را به این کشور بازگرداندند.


به گزارش فراجا به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نیوزپیپر، مسئولان «موزه هنر متروپولیتن» که در نیویورک واقع شده است، در هفته جاری دو مجسمه تاریخی همچون یک مجسمه قرن سیزدهمی چوبی و یک مجسمه سنگی قرن دهمی را به دولت «نپال» تحویل دادند.
به قول مسئولان «موزه هنر متروپولیتن» این دو اثر تاریخی بعنوان هدیه به این موزه اهدا شده بودند و این آثار در نتیجه بررسی مجموعه این موزه به «نپال» بازگردانده شده اند.
مجسمه چوبی در سال ۱۹۹۱ به مجموعه «موزه هنر متروپولیتن» راه یافته است و تصویر آن در کتاب «آثار تاریخی چوبی نپال» نوشته «مری اسلوسر» منتشر گردید. با انتشار این کتاب در سال ۲۰۱۰ مشخص شد این اثر تاریخی به صومعه ای واقع در «کاتماندو» تعلق داشته است و زمانی بخشی از مجسمه بزرگتری بوده که در حال حاضر در این صومعه وجود دارد.
مجسمه سنگی که یکی از ایزدان هندو را به تصویر می کشد هم در سال ۱۹۹۵ به «موزه هنر متروپولیتن» اهدا شده است. تصویر این مجسمه هم در همان سال در کتابی منتشر گردید که بوسیله ی یک محقق نپالی گردآوردی شده بود. این مجسمه سنگی هم زمانی به یک معبد در نپال تعلق داشت و بوسیله ی یک مجموعه دار به «متروپولین» اهدا شده بود.
انتظار می رود این دو اثر تاریخی در «موزه ملی نپال» واقع در «کاتماندو» به معرض نمایش گذاشته شوند.

منبع:

1401/05/26
22:22:01
0.0 / 5
168
تگهای خبر: اثر تاریخی , موزه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912