فراجا گردشگری
هم زمان با هفته دولت؛

5 واحد اقامتی در شهرستان چناران و گلبهار افتتاح می گردد

5 واحد اقامتی در شهرستان چناران و گلبهار افتتاح می گردد به گزارش فراجا، مشهد ـ مسئول نمایندگی میراث فرهنگی چناران و گلبهار اظهار داشت: هم زمان با هفته دولت پنج واحد اقامتی در شهرستان های چناران و گلبهار افتتاح می گردد.به گزارش فراجا به نقل از مهر، محمد طاهریان مقدم اظهار نمود: این واحدها شامل اقامتگاه بوم گردی و اقامتگاه سنتی با سرمایه گذاری بیشتر از ۱۰۰ میلیاردریال توسط بخش خصوصی بوجود آمده است.
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی چناران و گلبهار افزود: این واحدهای اقامتی برای ۱۵ نفر اشتغال مستقیم بوجود می آورد و به صورت غیرمستقیم هم اشتغال زایی خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: با آغاز به کار این اقامتگاه ها در روستای گردشگری اخلمد علیا و سفلی در بخش مرکزی چناران و در شهرستان گلبهار در بخش گلمکان، مجموع واحدهای اقامتی این دو شهرستان به ۱۵ واحد با ظرفیت پذیرش ۳۰۰ نفر می رسد.
طاهریان مقدم ضمن اشاره به استقبال علاقه مندان به تبدیل خانه های مسکونی قدیمی به اقامتگاهای بوم گردی در این شهرستان ها اظهار نمود: افزایش چشم گیر زائرین علی ابن موسی الرضا (ع) و هم افزایی دستگاه ها با میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ها روند راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی را تسهیل می کند.
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی چناران و گلبهار با تکیه بر توسعه اقامتگاه های بوم گردی در چناران و گلبهار اظهار داشت: بهره گیری از معماری بومی، رعایت اصول زیست محیطی و پسماند، پذیرایی از گردشگران با غذاهای محلی همچون مواردی است که در رونق اقتصادی این مسأله تاثیر به سزایی دارد.


منبع:

1401/06/03
13:46:09
0.0 / 5
179
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912