فراجا گردشگری

برنامه ریزی برای کارهای گردشگری بابررسی تأثیر نوسانات آب دریا

برنامه ریزی برای کارهای گردشگری بابررسی تأثیر نوسانات آب دریا فراجا: پسروی و پیشروی آب دریا، سبب تخریب تأسیسات ساحلی و اماکن تفریحی می شود بدین سبب هرگونه برنامه ریزی برای کارهای گردشگری باید از نقطه نظر تأثیر نوسانات آب دریا بر موقعیت خط ساحلی بررسی شود.


به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، خه بات درفشی عضو هیئت علمی گروه میراث طبیعی پژوهشگاه در کارگاه علمی تخصصی نقش نوسانات تراز آب دریا و اقلیم آسایش در گردشگری ساحلی بیان نمود.
او در بخش نخست این کارگاه به بررسی رابطه نوسانات تراز آب دریا و گردشگری ساحلی پرداخت و اظهار داشت: امروزه گردشگری سواحل به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در توسعه نواحی ساحلی بشمار می رود که در این راستا، دریای مازندران با داشتن جاذبه های گردشگری فراوان مانند جنگل های سرسبز، کوهپایه ها و کوه های قابل دسترسی، آثار تاریخی و تأسیسات رفاهی مناسب از دریا و سواحل بهره مند است.
درفشی اضافه کرد: در همین زمینه منطقه ساحلی شهرهای نور و رویان باتوجه به امکانات و توانمندی های بسیار زیاد برای جذب توریست که بخش زیادی از آنرا مدیون جاذبه های طبیعی و محیطی است، هر ساله میزبان تعداد کثیری از توریستهایی می شود که جهت استفاده از امکانات و جاذبه های آن شامل ساحل زیبای دریا و جنگل های بسیار روح نواز به این منطقه می آیند.
این پژوهشگر اشاره کرد: با وجود این، پسروی و پیشروی آب دریا در این منطقه، سبب تخریب تأسیسات ساحلی و اماکن تفریحی می شود پس هرگونه برنامه ریزی برای کارهای گردشگری باید از نقطه نظر تأثیر نوسانات آب دریا بر موقعیت خط ساحلی بررسی شود.
عضو هیئت علمی گروه میراث طبیعی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در بخش دوم سخنانش به تشریح کاربرد فاکتورهای اقلیم آسایش گردشگری در ساحل پرداخت و اظهار داشت: وجود جاذبه های گردشگری در سواحل جنوبی دریای مازندران سبب شده که مکان های هدف گردشگری زیادی در منطقه مورد مطالعه وجود داشته باشد.
درفشی اظهار نمود: این امر یکی از با اهمیت ترین مسائل در حوزه برنامه ریزی و توسعه گردشگری را پیش روی مدیران بخش گردشگری قرار می دهد، که آن تبیین اقلیم گردشگری منطقه برمبنای فاکتورهای اقلیم آسایش گردشگریست.
او شرایط جوی را یکی از عوامل مؤثر بر سلامت و آسایش گردشگران خواند و اشاره کرد: امروزه مطالعه تأثیر وضعیت جوی و اقلیمی بر روی زندگی، سلامتی و آسایش در قالب یکی از شاخه های علمی به نام زیست اقلیم شناسی انسانی مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد.


منبع:

1401/06/03
22:27:05
0.0 / 5
148
تگهای خبر: توریست , جاذبه , شهر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912