فراجا گردشگری

کشف دژ باستانی از زیر یک تپه

کشف دژ باستانی از زیر یک تپه به گزارش فراجا، باستان شناسان بقایای یک دژ باستانی را از زیر یک تپه خاکسپاری واقع در قبرس بیرون کشیدند.


به گزارش فراجا به نقل از لایوساینس، باستان شناسان موفق شدند با کاوش در قبرس بقایای یک دژ باستانی را کشف کنند که قدمت آن به اوایل قرن پنجم قبل از میلاد بازمی گردد. باستان شناسان این دژ باستانی را درحالی کشف کرده اند که زیر یک گورتپه مدفون شده بود.
محققان در طول ۱۰ سال گذشته، کاوش گورهای تپه ای (تپه هایی که روی گور قرار دارند) را مورد بررسی قرار داده اند و الان کاوش اخیری که در قبرس صورت گرفته است به کشف بخشی از یک دژ دفاعی منجر گردیده است.
این گور تپه ای عظیم مساحتی بزرگتر از یک زمین فوتبال دارد و گمان می رود در حوالی قرن سوم قبل از میلاد ساخته شده باشد. محققان در دهه اخیر به تدریج این تپه را مورد بررسی قرار داده اند، اما کاوش اخیر نشان داد این تپه روی دیوار یک دژ شکسته شده ساخته شده است که قدمت بیشتری به نسبت تپه دارد.


مردم باستانی قبرس این دژ را زیر حدود ۱۳هزار و، ۷۰۰ متر مکعب خاک و شن مدفون کرده بودند، بنابراین این دژ باستانی در زیر تپه تاحدی سالم باقی مانده است. ارتفاع بخش شمال شرقی این دیوار همچنان تا ۶ متر حفظ شده است. هنوز معلوم نیست چه کسی این تپه تاریخی را ساخته است.
این کاوش بخشی از پروژه بزرگتری است که با هدف شناسایی سازه های شهری شهر باستانی «پافوس» شروع شده است.1401/06/06
08:27:12
0.0 / 5
172
تگهای خبر: باستان شناس , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912