فراجا گردشگری
حسینی:

مردم و نهادهای خوزستان آمادگی خوبی برای پذیرایی از زوار اربعین دارند

مردم و نهادهای خوزستان آمادگی خوبی برای پذیرایی از زوار اربعین دارند به گزارش فراجا، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه در استان خوزستان مردم استقبال خوبی برای پذیرایی از زوار و موکب داری مراسم اربعین دارند، اظهار داشت: همین طور سازمان ها و نهادهای دولتی نیز اقداماتی در زمینه های فرهنگی، امنیتی و اجتماعی انجام داه اند و در راه پیاده روی اربعین آمادگی خدمت رسانی به زوار را دارند.


سید کریم حسینی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت مرزهای چذابه و شلمچه در استان خوزستان برای تردد زوار اربعین بیان کرد: در ایام گذشته و تا اربعین از نظر استقبال و آمادگی مردم و حضورشان در راه پیاده روی، استان خوزستان و خصوصاً شهرهای اهواز، حمیدیه، سوسنگرد و بستان را می توان با شهرهای عراق از بابت ازدحام جمعیت، استقرار مواکب و آغاز به پیاده روی مقایسه کرد.
وی تصریح کرد: روز دوشنبه (۱۴ شهریور) که همزمان با هشتم صفر است در اهواز روز ثابتی برای حرکت مواکب و زائرانی است که در پیاده روی اربعین شرکت می کنند و می توان گفت روز نمادینی برای حرکت آنها در اهواز است. در این روز با توجه به این که شروع حرکت پیاده روی اربعین بود مردم حضور خوبی داشتند و سه شنبه شب نیز در حمیدیه مستقر بودند و امروز(چهارشنبه) نیز به همین شکل پیاده روی را شروع می کنند و مردم تا مرز چذابه را پیاده می روند.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: علاوه بر این مواکب نیز در راه پیاده روی زائرانی که از استانهای دیگر می آیند و به سمت مرز شلمچه و چذابه حرکت می کنند در شهرهای استان مستقر هستند.
حسینی به استقبال خوب مردم در استقرار مواکب و پذیرایی از زوار اشاره نمود و اشاره کرد: مردم استقبال خوبی برای پذیرایی از زوار و موکب داری داشته اند، یعنی هم استقرار مواکب و هم پذیرایی از زوار کاملا مردمی است که مشخصه مهمی برای این مراسم است.
وی در ارتباط با اقدامات سازمان ها و نهادهای دولتی در ارتباط با تردد زوار از مرزهای خوزستان اظهار داشت: اقداماتی در زمینه های فرهنگی، امنیتی و اجتماعی انجام شده که دولت و خصوصاً استانداری ها و فرمانداری ها در راه پیاده روی اربعین آمادگی خدمت رسانی دارند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همین طور شرکتها و کارخانجات صنعتی که در استان خوزستان قرار دارند درباب کمک به مواکب و پذیرایی از زوار اربعین از روزهای گذشته کارهای خودرا آغاز نموده اند و درباب تهیه غذا، آب شرب و محل استقرار مواکب کمک های بسیاری انجام داده اند.
منبع:

1401/06/16
19:39:23
0.0 / 5
128
تگهای خبر: شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1401

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912