فراجا گردشگری
امام جمعه آبگرم مطرح كرد

مشکلات زیست محیطی بخش آبگرم قزوین و غفلت از ظرفیت گردشگری

مشکلات زیست محیطی بخش آبگرم قزوین و غفلت از ظرفیت گردشگری به گزارش فراجا، قزوین امام جمعه بخش آبگرم قزوین اظهار داشت: هدف از پیگیری مطالبات آبگرم پیش گیری از سیل و خسارت های آن، رفع مشکلات زیست محیطی، فاضلاب و موارد این چنینی است پس تنها راه رفع مشکلات این رودخانه راه اندازی دیواره ساحلی در 2 طرف و جداسازی فاضلاب است.


حجت الاسلام غلامرضا عسگری در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به این که امروزه یکی از منابع جذب گردشگر، استفاده بهینه از آب های گرم و معدنی است، بیان نمود: متأسفانه امکانات رفاهی و راه های دسترسی چشمه آبگرم قزوین مناسب نیست؛ این رودخانه سه کیلومتر طول دارد اما متأسفانه بخش زیادی از فاضلاب منطقه آبگرم به آن وارد می شود که موجب ایجاد مشکلات زیست محیطی، بهداشتی و ایجاد بوی تعفن شده است. همین موضوع سبب شده تا میل و رغبتی جهت استفاده از چشمه آبگرم نیز وجود نداشته باشد.
وی اظهار داشت: بستر رودخانه کوهی و سنگی است و نمی توان چاه فاضلاب در آن حفر کرد برای اینکه به منبع و چشمه اصلی آبگرم می رسد. برای شبکه فاضلاب در پایین دست زیرساخت و زمینه های لازم فراهم گشته است اما لوله کشی فاضلاب انجام نشده و همین وقفه ها سبب ایجاد مشکلات زیست محیطی بسیار در این منطقه شده است.
امام جمعه بخش آبگرم قزوین خاطرنشان کرد: شرکت آب منطقه ای مدعی است که به علت وجود رودخانه؛ مالک آن منطقه است. از طرفی شهرداری نیز با در دست داشتن مدارکی، مجوز ساخت وساز صادر کرده و تعدادی واحد مسکونی و مغازه در بستر رودخانه راه اندازی شده است. از طرفی بحث سیل نیز مطرح است و با وجود واحدهای مسکونی و مغازه ها، در صورت بارش باران بسیار ممکنست خسارت های ناگواری به بار آید.
وی اظهار داشت: هدف از پیگیری این مطالبه جلوگیری از سیل و خسارت های آن، رفع مشکلات زیست محیطی، فاضلاب و موارد این چنینی است پس تنها راه رفع مشکلات این رودخانه راه اندازی دیواره ساحلی در ۲ طرف و جداسازی فاضلاب است.
این مسئول افزود: ظرفیت آبگرم قزوین اگر بیش از سرعین اردبیل نباشد کمتر نیست اما متأسفانه از این ظرفیت استفاده چندانی نمی گردد.
وی ادامه داد: قزوین در تبدیل شدن به یکی از قطب های گردشگری درمانی دارای ظرفیت های بالایی است اما متأسفانه به علت نداشتن امکانات زیربنایی این ظرفیت نتوانسته در جهت توسعه اقتصادی و رونق اشتغال مثمرثمر باشد. اگر امکانات رفاهی و زیرساختی فراهم گردد بطور قطع تعداد زیادی از مسافران از این ظرفیت استفاده می نمایند و سبب جذب توریست و سرمایه خواهد شد.
حجت الاسلام عسگری در آخر تصریح کرد: با فراهم کردن امکانات و زیرساخت های لازم و جذب سرمایه، درآمد و وضعیت اقتصادی مردم منطقه نیز افزایش خواهد یافت و خیلی از مشکلات همچون اشتغال نیز رفع می شود.1401/06/17
23:50:06
0.0 / 5
455
تگهای خبر: توریست , شهر , گردشگری , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1402

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912